Razer Tost Makinesi Resmen Duyuruldu

In Haber by Ruşen Göbel2 Comments

Razer hayranlarının 6 yıllık baskısı sonuç vermiş gibi görünüyor.

Oyun ekipmanları üreten Razer’ın CEO’su Min-Liang Tan, tost makinesi geliştirme çalışmalarına başlamaya karar verdiklerini açıkladı. “Oyun donanımı üreticisinin tost makinesiyle ne işi var?” diyebilirsiniz. Haberimizin devamında Razer’ı bu noktaya getiren hikayeyi okuyacaksınız.

2013’te bir internet eğlencesi olarak başlayan Razer tost makinesi talebi, aynı yıl kurulan Give us the Razer Toaster Facebook sayfasının kurulmasıyla ciddileşmeye başladı. Sonrasında Min-Liang Tan, sayfanın 1 milyon takipçiye ulaşması halinde bunu gerçekleştireceğini bir yorumda dile getirdi. Fakat bu açıklama sonrasında da sayfa 1 milyon takipçiye ulaşabilecek bir ivme kazanamadı. Sayfa, şu anda bile 44.000 takipçiye sahip.

2013’ten bu yana sayfada pek çok Razer hayranının yaptığı Razer tost makinesi video ve fotoğraf içerikleri yayınlandı. Bazı hayranlar, gerçekten Razer’ın kullanabileceği tost makinesi tasarımlarına imza attılar. 1 Nisan 2016’da Razer, kendi resmi sayfasında da bu “projeye” atıfta bulunan görsel ve video paylaştı.

Sayfanın asla 1 milyon takipçiye ulaşamayacak olmasının anlaşılmasının ardından Min-Liang Tan, farklı bir seçenek sundu. Vücuduna Razer tost makinesi dövmesi yaptıran ve fotoğrafını paylaşan her bir hayranın, 100.000 takipçiye eşdeğer sayılacağını söyledi. Böylece 10 kişinin dövme yaptırması halinde Razer tost makinesi hayali gerçekleşebilecekti.

Give us the Razer Toaster sayfasının yöneticisi, dövmeyi yaptıran ilk kişi oldu. Sonrasında 11 kişi daha aynı temayı içeren dövmeler yaptırdı. Tan’in hesabına göre bu, toplam 1.244.000 takipçi anlamına geliyor. Yani 1 milyon barajını fazlasıyla geçiyor.

Min-Liang Tan, Razer tost makinesi projesine başlayacaklarını açıkladı. Fakat ürünün geliştirilmesinin birkaç yıl sürebileceğini dile getirdi. Razer, muhtemelen akıllı telefonunda yaptığı gibi işin ehli bir şirketle anlaşıp, kendi tasarımlarını ürettirmeyi tercih edecek.

Tabii bu durumda da üretimin “birkaç yıl” sürmemesi gerekir. Şirketin bir tost makinesinden beklenmeyecek garip özelliklerle karşımıza çıkması bir hayli yüksek bir olasılık. Min-Liang Tan, geliştirme sürecinde bilgi paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.