Anasayfa Haber Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram Birleşiyor

Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram Birleşiyor

Facebook Messenger WhatsApp ve Instagram

Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının birleştirileceği nihayet resmiyet kazandı.

Hatırlarsanız Mark Zuckerberg daha önceden Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının birleşeceğini duyurmuştu. Bu konu ile ilgili bir diğer önemli açıklama ise, F8 Geliştiriciler Konferansı sırasında Messenger’ın ürün sorumlusu Asha Sharma’dan geldi.

F8 Geliştiriciler Konferansı’nda konuşan Asha Sharma, Facebook’un çatısı altında bulunan sosyal medya uygulamalarının yakın zaman içerisinde tek bir platform üzerinden kullanılabileceğini belirtti.

Kişisel gizliliğin ön planda olduğu bir platform geliştirdiklerini vurgulayan Sharma, aynı zamanda bu platformun uçtan uca şifreleme ile korunacağını da özellikle vurguladı.

Facebook Messenger WhatsApp ve Instagram

Aynı zamanda Sharma, üç uygulamanın bir araya geleceği platformun arayüz tasarımı hakkında da bir takım bilgiler paylaştı. F8 Geliştiriciler Konferansı sırasında paylaşılan bilgilere göre, üç uygulamanın arayüz tasarımında herhangi bir değişikliğin meydana gelmeyeceğini görmekteyiz.

WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram uygulamalarını tek bir çatıda toplayacak olan yetkililer, kullanıcıların mesajlara daha hızlı ve rahat bir şekilde cevap verebilmesine de olanak sağlayacak. Şimdilik, bu platformun ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir: Google Kişisel Veri Silme İşlemini Otomatikleştiriyor