Anasayfa Haber Netflix Yüksek Kaliteli Ses Sunmaya Başladı

Netflix Yüksek Kaliteli Ses Sunmaya Başladı

Netflix Yüksek Kaliteli Ses

Netflix yüksek kaliteli ses sunarak özellikle ev sineması sistemi kullanan abonelerini sevindirecek.

Netflix, video içerikleri için bundan böyle yüksek kaliteli ses sunmaya başladıklarını duyurdu. Stüdyo kalitesinde, düşük kayba sahip ve sıkıştırılmamış master ses için tek gerekenin yüksek hızda internet bağlantısı olduğu ifade ediliyor. Netflix yüksek kaliteli ses ile ev sineması sistemi kullananları oldukça memnun edecek.

HDR desteği de dahil yüksek kalitede video seçenekleri de sunan platform, yüksek kaliteli ses de sunarak buna destek vermiş oldu. Yeni ses seçeneğinin evler için yeni bir izleme deneyimi sağlayacağına da dikkat çekiliyor. Netflix, 5.1 ses için sunulacak sesin 640 kbps seviyesinde olacağını açıkladı. Dolby Atmos yüksek kaliteli ses ise maksimum bit oranı olarak 768 kbps sunuyor.

Başta da belirttiğimiz gibi bu sese ulaşmak için iyi bir internet bağlantısı şart. Bağlantı hızının yetersiz olduğu durumlarda ise yüksek kaliteli sesin 192 kbps olarak sunulabileceği de bilgiler arasında. Yani şirket, yavaş internet hızında video kalitesini düşürdüğü gibi ses kalitesini de düşürecek.

Çoğu Netflix abonesinin bu hizmetten faydalanabileceği ön görülüyor. Yeni ses seçeneğinin tüm kullanıcılara sunulmuş durumda olduğunu belirtelim.