Anasayfa Haber Bülten Monster Notebook, Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Oldu

Monster Notebook, Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Oldu

Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Kış Sezonu Finalleri, aynı zamanda turnuvanın ana sponsoru da olan Monster Notebook’un oyun bilgisayarlarıyla oynanacak.

Türkiye’nin en büyük espor turnuvası olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası tüm heyecanıyla sürüyor. 8 takımın 7 hafta boyunca kıyasıya mücadele ettiği CS:GO liginin finalistleri belli oldu. Espor tutkunlarının merakla beklediği finaller, 5 Mayıs 2019’da LOG ESPORTS ve VALSTARS arasında olacak ve Kanal D stüdyolarından canlı olarak yayınlanacak. Intel Core i9-9900K işlemci ve NVIDIA RTX 2080 grafik kartı ile donatılan Monster Tulpar, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finalinde sahnede olacak.

Final Maçı Monster Notebook’larla Oynanacak

Intel ESL Türkiye şampiyonasının ana sponsoru olan Monster Notebook’un oyun için tasarladığı ve Intel’in en güçlü masaüstü işlemcisi olan 9’uncu nesil Intel Core i9-9900K ve NVIDIA’nın ışın izleme teknolojisi ile güçlendirdiği RTX 2080 grafik kartına sahip Monster Tulpar bilgisayarlar 5 Mayıs’taki final maçında kullanılacak.

Dünya çapında espor turnuvalarında, bugüne kadar genellikle masaüstü bilgisayarlar tercih ediliyordu. Ancak ekran teknolojilerindeki büyük ilerlemeler ve performansa bağlı görüntü hızı yenileme teknolojilerindeki gelişmeler, dizüstü bilgisayarların espor turnuvalarında tercih edilmesinin yolunu açtı.

Monster’ın gaming laptop’ları, ESL yetkililerinin performans ve güvenilirlik konusundaki yüksek standartlarını karşılayarak turnuvanın finallerinde Tulpar modelleriyle yer almayı başardı. “Bizim hedefimiz espor dünyasındaki bu gelişmenin önünü açmak ve sadece Monster’ın değil, tüm dizüstü bilgisayar markalarının bu kulvarda önemli oyuncular haline gelmesini sağlamaktı.” diyen Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz, Monster’ın, önümüzdeki dönemlerde daha büyük organizasyonlarda yer alacağını da sözlerine ekledi.