Microsoft 365 Güncellemeleri

Build 2019 İle Microsoft 365 Güncellemeleri Açıklandı

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Sunulacak tüm Microsoft 365 güncellemeleri, Build 2019 konferansı ile duyuruldu.

Microsoft Build 2019 geliştirici konferansı ile Windows 10, Office 365 ve Enterprise Mobility + Security ürünlerini sunan Microsoft 365 abonelik teklifleri için sunulacak geliştirmelerin duyurdu.

Yenilikler arasında Chromium tabanlı Edge internet tarayıcı için yeni özellikler, Linux 2 için Windows Alt Sistemi, Word için Ideas ve Microsoft Search servisinin genel kullanılma açılması başı çekiyor. Microsoft’un yeni etkileşimli yapay zekası da önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Bundan böyle Cortana sanal asistan ile gerçekten karşılıklı olarak konuşulabilecek. Mesela, Cortana’ya o günkü randevularınızı sorduğunuzda, asistan size bununla ilgili cevap verecek ve siz randevularınızın tekrar düzenlenmesini bile isteyebileceksiniz.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ise FIDO2 sertifikası almış durumda. Yani FIDO ekosistemi içerisinde web siteleri ve uygulamalar Windows Hello kullanabilecek. Edge ile birlikte Firefox için Windows Hello uzatılmış desteği sunulacağı da bilgiler arasında.

Bir başka servis olan MyAnalytics bazı yeni geliştirmeler alıyor. Odak, dijital sağlık, ve iş birliği olmak üzere 4 yeni alana daha odaklanılıyor. Microsoft Graph veri bağlantısı da herkesin kullanımına açılıyor ve organizasyonlar geliştiricilere Graph veri erişimi verebiliyor.

Microsoft Teams tarafında geliştiricilerin artık uygulamaları çok daha kolayca yayınlamasına olanak sağlanıyor. Ek olarak, bu uygulamaları görüşmelere kolayca entegre etmenin yeni yolları sunuluyor. Kuruluşlar için Cortana Skills Kit için gelen güncellemeler ile çalışanların daha fazla işi tamamlayabilmesi için organizasyonlara yetenekler oluşturma sağlanıyor. Bu özellik ise şimdilik Microsoft Technology Adoptain Program üzerinden özel ön izleme olarak sunuluyor.