Anasayfa Haber EA, Apex Legends Mobil Sürümü İçin Çalışıyor

EA, Apex Legends Mobil Sürümü İçin Çalışıyor

Apex Legends mobil

EA, Apex Legends mobil sürümü için görüşmelerin başladığını duyurdu.

EA, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen hit Battle Royale oyunu Apex Legends’ı mobil cihazlara getirmek istediklerini açıkladı. Şirketin bugüne kadarki en hızlı büyüyen ürünlerinden olan Apex Legends mobil sürümünün oyuncularla buluşması için çalışmalar da başlamış durumda. EA, oyunu Çin ve mobile getirmek için görüşmelerde ilerleme kaydedildiği açıklarken daha fazla bilgiyi ise henüz paylaşmıyor. PC ve oyun konsollarında büyük başarı elde eden oyunun mobilde de adından söz ettirme ihtimali oldukça yüksek.

Apex Legends’ın en büyük rakipleri olan Fortnite ve PUBG mobil sürümlerine de sahip. Ayrıca, her iki oyun da mobil için farklı stratejiler izliyor. Fortnite tüm platformlarda tamamen aynı deneyimi sunarken, PUBG ise PUBG Mobile adlı ayrı bir sürüm sunuyor. Geçtiğimiz Aralık ayında, PUBG’nin tüm Fortnite sürümleri kadar, yani 200 milyon oyuncuya sahip olduğu açıklanmıştı.

Geçtiğimiz ay Respawn Entertainment, oyunu sezon güncellemeleri ile güncellemeyi planladıklarını açıklamıştı. Bu güncellemelerin hızla sunulmasına değil, kaliteli olmasına odaklanılacağının da altı çizilmişti. Apex Legends’ın mobil çıkartmasının ne zman gerçekleşeceği konusunda bir açıklama ise yapılmıyor.