Anasayfa Haber Samsung Exynos i T100 IoT Cihazlara Güç Verecek

Samsung Exynos i T100 IoT Cihazlara Güç Verecek

Samsung Exynos i T100

Samsung Exynos i T100, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlara avantaj sağlayacak.

Samsung, işlemci ve belleği bütünleştiren yeni Exynos i T100 çipini duyurdu. Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlar odaklı geliştirilen çözüm, bu donanıma sahip ürünlerin güvenliğini ve verimliliğini artırmayı hedefliyor. Giderek daha fazla akıllı ev cihazının internete bağlanması, haliyle güvenliği çok daha önemli hale getirmiş durumda.

Samsung Exynos i T100, kısa mesafe iletişimi kullanmaya ihtiyaç duyan cihazlar için sunuluyor. Bluetooth Low Energy (BLE) 5.0 ve Zigbee 3.0 için destek sunan üründe, işlemci ve bellek başta da belirttiğimiz gibi bütünleşik. Bu sayede üreticilere ürün geliştirme sürecinde daha fazla esneklik sunulduğuna dikkat çekiliyor.

Hack ve diğer tehditlere karşı cihazlara güçlü güvenlik vadetmesinin yanı sıra çip, güç verimliliği sunan 28 nanometre üretime sahip. Bu da cihazın uzun süreler çalışmaya ihtiyaç duyan sıcaklık göstergeleri ve yangın detektörleri için uygun olmasını sağlıyor. Ürünün -40 dereceden +125 dereceye kadar sıcaklık koşullarına dayanıklı olduğunun da altını çizmek gerek. Çip şu an için sadece şirketin müşterilerine örnek olarak dağıtılmış durumda.