Anasayfa Haber Hearthstone’nun Yeni Hikaye Görevleri Başlıyor

Hearthstone’nun Yeni Hikaye Görevleri Başlıyor

Hearthstone Rise of Shadows

Hearthstone’nun Rise of Shadows eklentisinin soygun hikayesi yakında başlıyor.

Rise of Shadows’un 5 bölümden oluşacak soygun hikayesinde, kötüler nihai amaçlarını gerçekleştirmek için Dalaran şehrinin dört bir köşesini yağmalayarak şehrin sokaklarında bitmek bilmeyen bir kargaşaya neden olacaklar. Oyuncular birbirinden kötü 9 kahramanın yerine geçerek Rafaam’a imkansız bir soygunu gerçekleştirmesinde yardım edecek ve Dalaran şehrini çalmaya çalışacaksınız.

Beş bölümden oluşacak bu soygunun her bölümü League of E.V.I.L takımının büyük planının bir parçası niteliğinde. Her bölümün kendine has beklenmedik karşılaşmaları, final boss’u ve sürpriz mekanikleri (örneğin bir anda oyuncuların karşısına çıkacak para dolu kasalar ya da sahaya sürebileceğiniz minion’ları kısıtlayan kalabalık sokaklar) bulunuyor. Bu sürpriz mekaniklerin tam listesi şöyle:

1. Bölüm: The Dalaran Bank (Dalaran Bankası): Para dolu sandıklar

2. Bölüm: The Violet Hold (Eflatun Hapishane): Hapis Minion’lar

3. Bölüm: Streets of Dalaran (Dalaran Sokakları): Kalabalık Caddeler

4. Bölüm The Underbelly: Saldırı ve Sağlık sayıları yer değiştiriyor

5. Bölüm: Kirin Tor Citadel (Kirin Tor Kalesi): Ekstra dört karşılaşma

Dalaran Soygunu, Hearthstone’un tek kişilik maceralarına bir dizi yeni özellik de ekleyecek.

Yeni Mühimmat Sistemi (New Loadout System): Oyuncular yeni Kahraman Güçleri (Hero Powers) sayesinde farklı açılış desteleri arasında seçim yapabilirler. Macerada ilerledikçe bu destelere yenileri eklenir ve oyuncunun seçenekleri artar.

Taverna Karşılaşması (Non-combat Tavern Encounter): Bu karşılaşmalar tamamen deste geliştirmeye ve güçlendirmeye yöneliktir. Oyuncular bu sayede destelerini dilediklerince değiştirebilir bölümün geri kalanını başarıyla geçmelerini sağlayacak ayarlamalar yapabilirler.

Anormallik Modu (Anomaly Mode): Beş bölümü de başarıyla geçtikten sonra açılır ve oyunun kuralları gelişigüzel (random) bir şekilde değişir.

Dalaran Soygunu 16 Mayıs’ta başlıyor. İlk bölüm olan Dalaran Bankası bölümüne ücretsiz olarak ulaşabileceksiniz.