Lenovo Katlanabilir Bilgisayar Modeli Tanıtıldı

In Haber, Teknoloji by Deniz AslanLeave a Comment

Orlando’da düzenlenen Accelerate 2019 etkinliği kapsamında Lenovo dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modelini resmi olarak tanıttı.

Katlanabilir telefonların ön plana çıktığı şu günlerde, Lenovo Accelerate 2019 etkinliğinde sürpriz bir hamleye imza atarak dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modelini duyurdu. 2020 yılı içerisinde piyasaya sunulması beklenen Lenovo katlanabilir bilgisayar, tasarımı ve teknik özellikleri ile ön plana çıkmayı başarıyor.

Katlanabilir Bilgisayar Özellikleri İle Neler Sunuyor?

Lenovo’nın ThinkPad serisine dahil olacak olan katlanabilir bilgisayar modeli, haberin başında da belirtiğimiz gibi dünyanın ilk katlanabilen ekranlı dizüstü bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor. ThinkPad X1 ailesinin yeni üyesi, LG üretimi 13.3 inç büyüklüğündeki 2K çözünürlüklü bir OLED ekrana ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra Lenovo’nun yeni dizüstü bilgisayarının tamamen ekrandan oluştuğunu da gözlemlemekteyiz.

Bu kısımda ise alışılagelmişin dışına çıkan Lenovo, fiziksel klavyenin yerine dokunmatik bir klavyeye yer veriyor. Bunun haricinde cihazın bir takım teknik özellikleri hakkında da bilgiler servis eden Lenovo, yeni modelin Intel işlemcilerden gücünü alacağını da açıkladı.

Aynı zamanda Windows işletim sistemi ile beraber gelecek olan yeni nesil cihazın USB Type-C ile şarj edileceği ve pil ömrü konusunda da oldukça verimli bir deneyim sunacağı belirtildi. Tek parça katlanabilen bir ekrandan oluşan yeni ThinkPad X1, ayrıca bu özelliği sayesinde kullanıcılara tam ekran deneyimine de imkan tanıyor.

Bahsi geçen bu cihazın şimdilik prototip aşamasında olmasından dolayı, fiyatı ve teknik özellikleri hakkında henüz detaylı bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir: AMD Zen 2 İşlemciler Mevcut AM4 Anakartlar İle Çalışabilecek