Twitter iOS Konum

Twitter iOS Konum Verileri Depolayıp Paylaştığını İtiraf Etti

In Haber, Mobil by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Twitter iOS konum verileri depoladıklarını ve bunları kazara bir reklam ortağı ile paylaştıklarını açıkladı.

Twitter, kasıtsız olarak bazı kullanıcıların konum verilerini toplayan ve paylaşan bir hatanın düzeltildiğini açıkladı. Bu hatadan Twitter iOS uygulamasına birden fazla hesapla giriş yapanların etkilendiğinin de altı çiziliyor. Siz başka bir hesap kullanırken ve bu özellik aktif değilken, Twitter iOS konum verileri toplamıştı.

Twitter, konum verilerini reklam ortaklarından birine gönderdiği ve bunları geri çekmek istediklerini, ancak işlerin istedikleri gibi gitmediğini ayrıca açıklamış durumda. Yine de bu reklam ortağının kimsenin kesin konum verilerini görmediğini, Twitter’ın bu bilgileri maskelediğini belirtiyor. Yine de 5 kilometre karelik bir alana ait konum bilgileri paylaşılmış durumda. Kullanıcı adları veya diğer kimlik bilgilerinin de ortaya çıkmadığı bilgiler arasında.

Twitter, silme işleminden önce reklam ortağının bu bilgileri kısa bir süre depoladığını ve normal veri tutma prosedürlerine geçildiğini vurguluyor. Etkilenen kullanıcıların ise bilgilendirileceği belirtilirken, gizlilik ayarlarınıza bir göz atmanın faydalı olabileceğini söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: Twitter Retweet İşlevi İçin GIF Ekleme Geldi