ASUS, Oyuncu Bilgisayarlarını 9. Nesil Intel İşlemcilerle Güncelledi

In Video by Recep Baltaş1 Comment

ASUS, ROG RE:DEFINE 2019 etkinliği ile yenilenen oyuncu bilgisayarlarını tanıttı.

İlk Bakışta

  • ROG Mothership: Hem oyuncular hem de içerik üreticileri için ekran seçenekleriyle birlikte masaüstü bilgisayarların yerini almak için tasarlandı
  • ROG Zephyrus S: GX502 Active Aerodynamic System (AAS), 240Hz PANTONE onaylı ekran, 9. Nesil Intel Core i7 ve NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU G-SYNC uyumlu özelliklere sahip
  • ROG Zephyrus M: GU502 240Hz PANTONE onaylı ekran, ROG Boost ile NVIDIA RTX 2060 ekran kartı ve USB-C şarj özelliklerine sahip
  • ROG Strix Scar III ve Hero III: Intel® Core™ i9-9880H, 240Hz ekran ROG Boost ile NVIDIA GeForce RT 2070
  • ROG Strix G: 144Hz ekran, NVIDIA GeForce RTX 2070 ve Intel Core i7-9750H CPU

ASUS Republic of Gamer(ROG) tarafından Esma Sultan’da düzenlenen ROG Re:Define 2019 etkinliğinde Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye’den 100’den fazla basın mensubunun katılımıyla ROG ailesinin yeni dizüstü oyuncu bilgisayarları tanıtıldı.

ROG 2019 ürün ailesi oyuncuların, içerik oluşturucuların ve üst düzey kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılarken sunduğu kullanım kolaylığıyla dikkati çeken yepyeni modelleri ve güncellenmiş sistemleri bir arada sunuyor.

ROG Mothership

Standart bir dizüstü bilgisayardan farklı olarak, arkadaki hava akışını üst düzeye çıkarmak için uzunlamasına duran bir tasarıma sahip ROG Mothership, dizüstü bilgisayar tasarımına getirdiği yeni teknolojiyle dikkat çekiyor. Klavyesini maksimum verimlilik ve kolaylık için ayırarak kullanabileceğiniz bu ürün aynı zamanda kablolu ve kablosuz klavye kullanım opsiyonlarını da beraber sunarak dizüstü deneyimini baştan aşağıya değiştiriyor.

ROG Mothership, hem üst düzey oyuncular hem de ciddi içerik üreticileri için farklı ekran seçenekleriyle geliyor. Ultra hızlı FHD paneli, yüksek tempolu oyunlar için gerçek üç haneli FPS deneyimini yaşamak isteyen oyuncuları tatmin etmek için 3 ms yanıt süresiyle 144Hz’de yenileniyor. 60Hz 4K UHD alternatifi, çok çeşitli renk paleti için inanılmaz ayrıntı ve tam Adobe RGB renk gamı kapsamı ile yaratıcı işlemler için mükemmel dengeyi sunmayı amaçlıyor.

Zephyrus S GX502 –  Çok Yönlü Kullanım

Yeni GX502 serisi dar alanlarda daha iyi çalışan daha geleneksel bir yerleşim düzeni düşünülerek tasarlanmış. Hem ileri düzey oyuncuları hem de profesyonel içerik oluşturucuları memnun etmek için yapılan bu dizayn sayesinde, Zephyrus çok yönlü bir ürün olarak öne çıkmakta.

18,9 mm inceliğinde ve sadece 2Kg ağırlığında olan cihaz sunduğu güce rağmen oldukça kolay taşınabilir bir tasarıma sahip. Kompakt kasaya rağmen içinde performansı üst düzeye çıkartan RAID 0 dizisinde yapılandırılabilen çift M.2 SSD‘ler için yer bulunmakta.

Üründe yükseltilmiş ses ve kulaklık çıkışı için gürültüyü ve bozulmayı azaltan, daha geniş dinamik aralıkla yüksek kalitede ses sağlayan  ESS SABRE DAC kullanmakta. RangeBoost ile güçlendirilmiş Gigabit sınıfı Wi-Fi, kablosuz rahatlık ve kablolu performans arasında seçim yapmak için bir Gigabit Ethernet jakı ile desteklenmekte.

Zephyrus M GU502 –  Boşlukları Doldurun

Zephyrus M GU502, 3ms tepki süresine sahip PANTONE onaylı 144Hz ve 240Hz ekran seçeneklerine sahip. USB-C şarj desteği ve NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte gelirken bilgisayarın güç kaynağına bağlı değilken daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

GeForce RTX 2060 GPU’ya kadar olan sistem popüler oyunlarda üç basamaklı FPS hızına ulaşmak için yeterli grafik gücü sağlamakta. Çipin serin kalması için AAS gerekmiyor; termal modülün güçlü fanları ve dört soğutucusu GPU’yu Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W’ta 1435MHz’e kadar hızlandırmak için yeterince etkili.

Strix Serisi

En yeni Strix serisi dizüstü bilgisayarlar temel oyun özelliklerine sahip uygun fiyatlı Strix G versiyonlarının  yanı sıra e-spor için optimize edilmiş SCAR III ve Hero III versiyonlarına da sahip.

Aura Sync aydınlatmasının sağladığı kişiselleştirilmiş stili, gövdesini saran bir ışıkla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Kasanın keskin hatları, çıkarmak için özel aletler gerektirmeyen standart Phillips vidaları sayesinde öne çıkarken, tüm parçalar ulaşılabilir duruma geliyor. Kasanın altındaki daha küçük kancalarla birlikte, alt paneli ayırmak ve içine erişmek kolaylaşıyor. Kasanın açılması, 32GB RAM desteğine sahip çift SO-DIMM yuvalarını ve farklı depolama özellikleri için çok fazla esnekliğe sahip hem M.2 hem de 2,5 inç sürücü yuvalarını ortaya çıkarıyor.

Strix SCAR III veya Hero III

Strix SCAR III iç yüzeyindeki Gunmetal motif  oyuncu ruhunu yansıtırken, Hero III Midnight Black tasarımıyla öne çıkmakta.  Her iki tasarım da metal kapaklar üzerindeki kontrastın daha iyi hissedilmesini sağlamak üzere tasarlanmış. Bu özel tasarım, kasaya özenle yerleştirilen ve dizüstü bilgisayara daha fazla kişiselleştirme sunan yeni ROG Keystone’a ilham veriyor. Bu NFC özellikli cihaz fiziksel bir anahtar gibi çalışıyor; yerleştirme, sistem aydınlatmasını ve Armory Crate profillerini temel alarak diğer ayarları değiştirebiliyor ve önemli dosyaları gizleyen ve şifreleyen gizli Shadow Drive‘a erişim sağlıyor.

SCAR III’te bulunan yüksek yenileme hızlı ekran, özellikle hızlı tempolu FPS oyunlarında ve yüksek-seviyeli oyunlarda rekabet üstünlüğü sağlıyor. 144Hz alternatifi de inanılmaz derecede hızlı; 3ms griden griye tepki süresine sahip 240Hz panel minimum bulanıklaşma veya gölgelenme ile özellikle hareketli bir görüntü oluşturmakta.

ROG Boost, GPU’yu 115W’da 1440MHz’e çıkarıyor ve bu da ekrandan yüksek verim almak için gereken yüksek kare hızlarını sunmaya yardımcı olur. Aynı makinede oyun oynamayı ve yayın yapmayı mümkün kılan Core i9-9880H işlemci video düzenleme ve 3D oluşturma gibi daha ciddi iş yüklerinin altından da kalkabiliyor.

Strix G ile ROG deneyimine ulaşmak daha kolay

Strix G, ROG deneyimine herkesin ulaşabilmesi için tasarlanan bir ürün. GeForce GTX 16 serisi, Strix G’nin profiline uyacak doğru fiyat-performans oranına sahip ve oyun yayınları yapanlar için yumuşak, yüksek kaliteli çekim sağlayan yükseltilmiş bir video kodlayıcı ile tamamlanıyor. Strix G, altı çekirdek 12 thread Intel Core i7-9750H CPU, GeForce RTX 2070 GPU ve 144Hz ekran ile yapılandırılabilmekte.

Klavye için dört bölgeye kadar Aura Sync aydınlatma ile birlikte gelmekte ve aynı mükemmel Strix soğutması ve Gigabit Wi-Fi için RangeBoost, 4K monitörler ve TV’ler için HDMI 2.0b çıkışı ve G-SYNC, GeForce RTX grafiklere sahip modellerde USB-C üzerinden DisplayPort içermekte.