Anasayfa Haber Office Dosya Türü Simgeleri Yenileniyor

Office Dosya Türü Simgeleri Yenileniyor

Office Dosya Türü Simgeleri

Kullanıma sunulan ve sunulacak olan Office dosya türü simgeleri gün ışığına çıktı.

Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl Office paketi uygulamaları için yeni simgeler duyurulmuş ve birçok platformda bu simgelerin dağıtımı başlamıştı. Dosya türü simgeleri ise henüz güncellenmemişti. Şimdi ise Office uygulamaları ile açılabilir dosyalar için simgeler de gün ışığına çıkmış durumda. Yani Office dosya türü simgeleri için de artık sıra geldi.

Microsoft Outlook ekibinden Erin Woo’nun Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımla yeni simgelerden bazıları ilk kez gösterilmiş oldu. Word, Excel, PowerPoint ve OneNote dosyaları için sunulacak simgelerin sade ve şık olduğunu söyleyebiliriz.

Videoda, Office ile ilgili dosyalara ait olan simgelerle birlikte görüntü, ses ve video dosyaları için çeşitli simgeler de gösteriliyor. Bu ikonların Outlook ve OneDrive mobil uygulamalarında sunulmaya başladığına da dikkat çekiliyor. Yani yakın zamanda tüm Microsoft uygulamalarında bu simgeleri görmeye başlayabiliriz. Öte yandan, Windows 10 içerisinde bunları ne zaman göreceğimiz şu an için belirsiz. Access veya Publisher için hazırlanan tasarımları da henüz görmüş değiliz.