Anasayfa Haber World of Warcraft Classic Çıkış Tarihi Belli Oldu

World of Warcraft Classic Çıkış Tarihi Belli Oldu

World of Warcraft Classic

Ağustos ayının sonunda merakla beklenen World of Warcraft Classic piyasaya sürülüyor.

World of Warcraft (WoW) oyunun ilk günlerini tekrar ziyaret etmek isterseniz, Blizzard tarafından 26 Ağustos tarihinden itibaren sunulacak World of Warcraft Classic sizleri oldukça memnun edecek. Mevcut WoW abonelerinin ekstra herhangi hiçbir ücret ödemeden erişebileceği oyunun kapalı beta testleri ise 15 Mayıs itibarıyla başlamış durumda. Stres testlerinin ise daha kıdemli oyuncularla 22 Mayıs sonrasında başlayacağı belirtiliyor.

World of Warcraft Classic tahmin edeceğiniz üzere Ağustos 2006 tarihli Drums of War güncellemesi dönemindeki orijinal devasa çok oyunculu oyunun elden geçirilmiş bir versiyonu olacak. Yani oyun dünyasını değiştirecek genişlemeler veya büyük oyun mekanikleri değişimi gibi durumlar söz konusu değil. Sadece canavar öldürmeye odaklanmanız gerekecek oyun, daha sonra oyuncuları karşı karşıya da getirecek.

Blizzard, World of Warcraft’ın 15. yıl dönümü şerefine oyunun güncel sürümü için çeşitli oyun içi etkinlikler de planlıyor. 25 oyunculu akın (raid) da bunlardan birisi olacak. Ek olarak, 100 dolar fiyat ile satışa sunulacak bir 15th Anniversary Collector’s Edition da Ekim ayında oyuncularla buluşacak. Bu koleksiyon sürümünde; oyun içi binek bonusları, 10 inç Ragnaros heykeli, rozet, mousepad ve bazı sanatsal baskılar bulunacak.

İlginizi çekebilir: Oddworld: Soulstorm İlk Fragmanı Yayınlandı