HTC Exodus 1s

Yeni HTC Exodus 1s Bitcoin Konusunda Çok İddialı

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Bu yılın sonlarında satışa sunulacak olan HTC Exodus 1s Bitcoin yetenekleri ile bir kez daha göz dolduruyor.

HTC ikinci nesil Blockchain (Blok Zincir) odaklı akıllı telefonunu duyurdu. HTC Exodus 1s, tam bir Bitcoin düğümünü (Bitcoin node) çalıştırabilme yeteneğine sahip. Cihazın ilk neslinin 699 dolarlık yüksek fiyatının aksine 250-300 dolar fiyat aralığı ile bu yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulacağı ifade ediliyor.

Exodus 1s merkezileşmemiş internette gezinme, mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için geliştirilmiş desteğe sahip. Tam Bitcoin düğümünün cihazınızda olması ile tüm Bitcoin Blockchain’i telefonunuzda bekletme ve anında işlem onaylama olanağına da sahip olunacak.

Tabii ki HTC Exodus 1s veya herhangi bir akıllı telefonla bütün bir Bitcoin düğümü için madencilik söz konusu değil. Cihazda mevcut kripto cüzdan yazılımınızı da kullanmanız mümkün.

Zion arayüzüne sahip olacak HTC Exodus 1s; Bitcoin, Litecoin, ERC-20 ve ERC-721 tabanlı birçok kripto paranın saklanmasına izin veriyor. Blok zincirin 200 GB’ın üzerinde olduğu belirtilirken, hızlı senkronizasyon için bunu 10 GB’a indirecek bir teknik kullanılacak olması da dikkat çekiyor. Bitcoin blok zincirinin tamamını görmek isteyenler ise fazladan microSD kart taşımak zorunda kalacak.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Değeri Son Ayların En Yüksek Seviyesine Ulaştı