Yeni Star Wars Filmleri

Yeni Star Wars Filmleri Game of Thrones Yaratıcılarına Emanet

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Yeni Star Wars filmleri için Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’in isimleri onaylandı.

Game of Thrones 8. Sezon ile ekranların efsane dizisi sona ererken, dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss ise yeni Star Wars filmleri için kolları sıvayacak. Bir süredir dedikoduları dolaşan bu gelişme, MoffettNathanson Media & Communications Summit etkinliğinde konuşan Disney CEO’su Bob Iger tarafından da onaylanmış durumda.

Geçtiğimiz hafta The Walt Disney Company, 2027 yılına kadar sunmayı planladıkları filmlere dair takvimini de açıklamıştı. Buna göre yeni Star Wars Üçlemesi filmlerinin 16 Aralık 2022, 20 Aralık 2024 ve 18 Aralık 2026 tarihlerinde geleceği ortaya çıkmıştı.

Bob Iger, 20 Aralık tarihinde vizyona girecek olan Star Wars: The Rise of Skywalker ile 2022 tarihinde gelecek yeni film arasındaki boşluğun iyi değerlendirileceğinin ve çalışmaların çoktan başladığının da altını çiziyor. Lucasfilm Başkanı Katleen Kennedy ise David Benioff ve D.B. Weiss için günümüzün en iyi hikaye anlatıcıları yakıştırmasını yapıyor. Öte yandan, Game of Thrones final sezonu sebebiyle birçok izleyicinin ikiliye ateş püskürdüğü de bir gerçek.

Benioff ve Weiss, 1977 yazında uzak, çok uzak bir galaksiye seyahat ettiklerini ve o tarihten bu yana orayı hayal ettiklerini dile getiriyorlar. Verilen bu fırsattan onur duyduklarını ifade eden ikili, sorumluluktan dolayı da heyecan içerisinde olduklarını da belirtmeden geçmiyor.