Anasayfa Haber Dünyanın İlk Çift Ekranlı Dizüstü Oyun Bilgisayarı Tanıtıldı

Dünyanın İlk Çift Ekranlı Dizüstü Oyun Bilgisayarı Tanıtıldı

HP OMEN X 2S

HP Gaming Festival bünyesinde çift ekranlı HP OMEN X 2S tanıtıldı.

Beijing’te gerçekleştirilen HP Gaming Festival ile dünyanın ilk çift ekranlı dizüstü oyun bilgisayarı HP OMEN X 2S tanıtıldı. Dizüstü bilgisayar ayrıca, üst seviye performans ve çoklu görev yetenekleri ile de iddialı.

OMEN dizüstünde 15 inçlik ekrana 6 inç 1080p çözünürlükte ikinci bir ekran eşlik ediyor. Bu ekran üzerinden oyun oynarken çeşitli uygulamaları yönetmek ya da oynadığınız oyunun belirli özelliklerini görüntülemek de mümkün. Bu ikinci ekranın gelişi ile birlikte klavye sol tarafa konumlanırken, dokunmatik fare alanı ise sağa alınmış.

HP OMEN X 2S için 2 farklı konfigürasyon sunuluyor. Bunlardan ilki Intel Core i7-9750H işlemci, NVIDIA RTX 2070 ekran kartı, 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama ile geliyor. İkinci seçenekte ise çıta yükseliyor ve Intel Core i9-9880H işlemci, NVIDIA RTX 2080 ekran kartı, 32 GB RAM ile 1 TB SSD depolama sunuluyor.

Oyun oynarken ısınma sorunları ile karşılaşılmaması için Thermal Grizzly Conductonaut adı verilen bir soğutma sistemi kullanılıyor. Bu sistemle silikon termal macunun iletkenliğinin 10 katı kadar ısı dağılımı ve saniyede yüzde 28 kare oranında performans artışı vadediliyor.

Temmuz ayında satışa sunulacak ürünün fiyatı ise tahmin edeceğiniz gibi hiç de ucuz değil. İlk seçenek için 3.200 dolar ve ikinci seçenek içinse 4.500 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.