Anasayfa Haber Rapture GT-AC2900 Satışa Sunuldu

Rapture GT-AC2900 Satışa Sunuldu

ASUS Republic of Gamers, Rapture GT-AC2900’un piyasaya çıktığını duyurdu. 802.11ac Wi-Fi desteğine sahip router, bilgisayar, konsol ve mobil cihaz oyuncularının özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.

ROG Rapture GT-AC2900, bilgisayar oyuncularına ağları üzerinde tam kontrol sağlayan, bilgisayardan oyun sunucusuna doğru ping sürelerini azaltıp, düşük gecikmeli oyun deneyimi sunan üç katmanlı oyun hızlandırma gibi özelliklerle geliyor. NVIDIA tarafından GeForce NOW ile kullanılması için tavsiye edilen ürün, bulut üzerinden oynanan oyunlarda en iyi deneyimini sunuyor.

ROG Rapture GT-AC2900, konsol oyuncularına ASUS Router uygulaması ile üç adımda port yönlendirme ve ağ yönetimi imkanlarını sunarak ağın gecikmesiz oyun deneyimi için hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanabilmesini sağlıyor.

Mobil cihaz üzerinden oyun oynayanlar ise ROG Rapture GT-AC2900’un destek verdiği AiMesh teknolojisiyle evin her köşesinde kesintisiz Wi-Fi kapsama alanına kavuşuyor, böylece istenilen yerde oyunlar hızlı ve akıcı bir şekilde oynayabiliyor.

ROG Rapture GT-AC2900, Aura RGB aydınlatma desteğiyle hem renkli bir görünüm kazanıyor hem de Game Boost, GeForce NOW ve DFS kanal durumu için göstergelere sahip oluyor. Tüm bu özellikler, ROG Rapture GT-AC2900’u tüm oyun sistemleri için harika bir eklenti haline getiriyor.

Üç katmanlı oyun hızlandırma özelliği, oyun cihazından oyun sunucusuna giden veri paketlerine öncelik tanıyor. Üç katmanlı oyun hızlandırmanın ilk aşaması, ROG Rapture GT-AC2900’daki oyunlara özel bir bağlantı noktasından meydana geliyor. Buraya takılan tüm cihazlara ağda öncelik tanınıyor.

Üç katmanlı oyun hızlandırmanın ikinci aşamada ise Game Boost devreye giriyor. Yerel ağdaki oyun paketlerine öncelik veren bu uyarlanabilir QoS özelliği sayesinde, ağdaki diğer kullanıcılar video izlemek gibi yüksek bant genişliği gerektiren faaliyetlerde bulunsa bile akıcı oyun deneyimi elde ediliyor.

Üç katmanlı oyun hızlandırma özelliğinin üçüncü adımını ise dünya genelinde oyun sunucularına en kısa yoldan erişmek için bağlantıyı optimize eden wtfast adlı servis oluşturuyor. Oyunlara özel bağlantı noktası, Game Boost ve wtfast adımlarının tümü kullanıldığında, ROG Rapture GT-AC2900 ping sürelerini yüzde 75 düşürerek internet üzerinde çok daha akıcı oyun deneyimi sunuyor.

Konsol oyuncuları bazı durumlarda, diğer oyuncularla takım oluşturmaya veya bir karşılaşmaya ev sahipliği yapmaya engel olan ağ adresi çevirisi (NAT) sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Çoğu router port yönlendirme üzerinden NAT yapılandırma seçenekleri sunsa da bu genellikle çok karmaşık bir yapıda oluyor. ROG Rapture GT-AC2900, OpenNAT özelliği ile konsol oyuncuları için bunu kolaylaştırarak gecikmesiz oyun keyfi sunuyor. Bu özellik sayesinde NAT yapılandırmasını üç basit adımda yapmak mümkün oluyor.