Anasayfa Haber Yeni Mac Pro (2019) Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı

Yeni Mac Pro (2019) Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı

Apple Mac Pro 2019

Apple’ın önümüzdeki ay tanıtacağı yeni Mac Pro 2019 modelinin detayları sızdırıldı.

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni Mac Pro modeli ile ilgili yepyeni yepyeni detaylar sızdırıldı. Apple’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler ışığında, yeni Mac Pro 2019 özellikleri ve tasarımı netlik kazandı.

Sızdırılan bilgilere göre, Apple’ın yeni modeli ”Mac Pro 7.1” olarak adlandırılacak. Bunun yanı sıra yeni nesil modelin köşelerinden yuvarlatılmış daha klasik bir tasarıma ev sahipliği yaptığını da görüyoruz.

Aynı zamanda, yapılan sızıntıyla beraber yeni nesil bilgisayarın boyutları da belli oldu. Bu kısımda hemen aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, yeni modelin 19.5 x 29.3 x 29.3 cm ölçülerinde olduğunu gözlemliyoruz.

Yeni Mac Pro 2019 Özellikleri

Buradan da anlayacağınız üzere yeni nesil model, tıpkı serinin diğer modellerinde olduğu gibi minimalist bir tasarıma sahip olacak. Tüm bunların haricinde Apple’ın yeni bilgisayarına ait olan teknik özelliklerde gün yüzüne çıkartıldı.

Yeni Mac Pro 2019 Özellikleri

Birçok özelliği bir arada barındıran Apple’ın yeni bilgisayarı Intel Xeon W Cascade Lake-X işlemcisinden güç alacağını görüyoruz. Bunun yanı sıra AMD FirePro X ve NVIDIA RTX BTO ekran kartlarına da sahip olan yeni nesil bilgisayar bu kısımda kullanıcılara farklı bir deneyim vaat ediyor.

Aynı zamanda, yeni nesil bilgisayar DDR5 RAM ile birlikte piyasaya sürülecek. Söylentilere göre, Apple’ın yeni bilgisayarı 3 Haziran‘da başlayacak olan WWDC 2019 konferansı sırasında basına tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın İlk Çift Ekranlı Dizüstü Oyun Bilgisayarı Tanıtıldı