Anasayfa Haber Huawei Android Yasağı Hakkında İlk Açıklamayı Yaptı

Huawei Android Yasağı Hakkında İlk Açıklamayı Yaptı

Huawei akıllı telefon satışları

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Huawei ve Honor telefonlar güvenlik güncellemesi almaya devam edecekler.

Amerika’nın geçtiğimiz günlerde yürürlüğe soktuğu kararname sonrasında dün akşam önemli bir gelişme yaşandı. Google, halihazırda devam eden Huawei anlaşmalarını askıya aldığını duyurdu. Amerika’daki farklı teknoloji şirketleri birbiri ardında Huawei ilişkilerini sonlandırırken, sonunda Huawei tarafından ilk açıklama geldi.

İlginizi çekebilir: Google’ın Huawei Açıklamasında Rahatsız Eden Detay

“Satılan ve halen küresel olarak stokta bulunan tüm Huawei ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünlerine güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.”

“Ayrıca, küresel ölçekte kullanıcılarımıza çok daha iyi hizmet edebilmek için güvenli ve kararlı bir yazılım ekosistemi oluşturmaya devam edeceğiz.”

Daha önce sizlerle paylaştığımız haberde Google da Huawei’nin mevcut telefonlarına güncelleme desteğinin kesilmeyeceğini söylemişti. Yine orada açık bırakılan bir detaydan sizlere bahsetmiş ve bu durumunda “mevcut” telefonlarla sınırlı kalacağını söylemiştik.

Huawei de yaptığı basın açıklamasıyla Android Q ve diğer servislerin geleceği hakkında fikir belirtmiyor. Eğer bu yasaklar devam ederse ve orta yol bulunmazsa, stokların tükenmesinin ardından satılacak olan yeni Huawei telefonların nasıl piyasaya sürüleceği büyük merak konusu.

İlginizi çekebilir: Google’dan Huawei Açıklaması

İlginizi çekebilir: Intel ve Qualcomm, Huawei İlişkilerini Askıya Aldı