Anasayfa Haber Google Glass Enterprise Edition 2 Duyuruldu

Google Glass Enterprise Edition 2 Duyuruldu

Google Glass Enterprise Edition 2

Google Glass Enterprise Edition 2 önceki iki neslin üzerine bir dizi yenilik katıyor.

İlk olarak 2012 yılında duyurulan Google Glass daha sonra bir kurumsal cihaz olarak 2014’te çıkış yapmıştı. Şirket şimdi de Google Glass Enterprise Edition 2 şirketin iddiasına göre daha hızlı, daha iyi ve daha kullanışlı olarak dönüş yaptı. Kuruluşlardan gelen geri bildirimlerin dikkate alınmasıyla geliştirilen cihazın form faktörü anlamında da ufak değişiklikler söz konusu.

Glass Enterprise Edition 2, karma gerçeklik odaklı tasarlanan Qualcomm Snapdragon XR1 çipsetini kullanıyor. Çok çekirdekli işlemciye ve yapay zeka motoruna sahip olan giyilebilir teknoloji ürünü çok daha iyi artırılmış gerçeklik performansı ortaya koyabiliyor. Ek olarak, video yayını ve ortak çalışma için daha iyi kamera performansı da geliştirmelerden. Android kullanan cihazla aynı servisleri ve API’leri kullanarak uygulamaların portlanması da kolaylaştırılıyor. Cihazın artık Android Enterprise MDM desteği sunması da dikkat çekiyor.

Yeni Glass çerçevelerle birlikte geliyor ve bu sayede zorlu çalışma ortamları için daha kullanışlı olduğu belirtiliyor. Cihazı hızlı alıp takıp kullanmanın sağlandığının altı çiziliyor.

Üçüncü nesil Google Glass fiyatı olaraksa 999 dolar açıklanıyor.

İlginizi çekebilir: Sesinizle Çeviri Yapabilen Google Translatotron Duyuruldu