Anasayfa Haber Mars 2020 Uzay Aracı İle İsminizi Mars’a Gönderin

Mars 2020 Uzay Aracı İle İsminizi Mars’a Gönderin

Mars 2020 uzay aracı

NASA’nın Mars 2020 uzay aracı ile beraber isminizi Mars’a göndermeye ne dersiniz?

Daha önceden InSight uzay aracı ile beraber binlerce kişinin ismini Kızıl Gezegen’e gönderen NASA, şimdi de Mars 2020 uzay aracı ile binlerce kişinin ismini Mars’a göndermeyi hedefliyor.

Şubat 2021‘de Kızıl Gezegen’e iniş yapacak olan Mars 2020 uzay aracı ile NASA, dünyanın her yerinden insanların isimlerini Mars’a göndermek için bir çağrıda bulundu.

İlginizi Çekebilir: Hava Kirliliğini Engelleyecek Yeni Teknoloji Geliştirildi

Şimdiye kadar dünya genelinden 344.855 kişi ismini Kızıl Gezegen’e göndermek için başvururken, Türkiye’den 30.002 kişinin Mars’a adını göndermek için biniş kartı oluşturduğunu görüyoruz.

2020 yılının Temmuz ayından Dünya’dan ayrılacak olan uzay aracı ile isminizi göndermek istiyorsanız, 30 Eylül 2019‘a kadar biniş kartınızı buraya tıklayarak oluşturmanız gerekiyor.

Bu kısımda NASA sizlerden isim, soyisim, mail ve posta kodu gibi bir takım temel bilgiler istiyor. Bahsi geçen bu bilgileri doldurduktan sonraysa, biniş kartınız hemen aşağıda görebileceğiniz şekilde hazırlanıyor.

Aynı zamanda NASA, 30 Eylül 2019‘a kadar biniş kartı oluşturan kişilere özel yolcu puanı da veriyor. Tabi, bahsi geçen bu biniş kartı ve özel yolcu puanının 2020 Mars projesinin tanıtımı adına temsili olarak hazırlandığı için herhangi bir geçerliliği bulunmuyor.

Mars 2020 uzay aracı

NASA 2020 Mars Görevinde Ne Yapacak?

NASA’nın uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı 2020 Mars projesi ile beraber, Kızıl Gezegen‘e ilk kez insanlar gönderilecek. Bu kısımda Mars’ın yüzeyinde bir takım araştırmalar yapacak olan insanlar, aynı zamanda gezegende yaşamın olup olmadığını hakkında da veriler toplayacak.