Anasayfa Haber Oyun Odaklı İnternet Tarayıcı Opera GX Yolda

Oyun Odaklı İnternet Tarayıcı Opera GX Yolda

Opera GX

Oyuncular için özel bir internet tarayıcısı olacak Opera GX duyuruldu.

Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi rakipleri karşısında en iyi internet tarayıcı olmak için yarışan Opera, özellikle oyuncuları hedefleyen yeni bir yazılım ile sürpriz yapacak gibi gözüküyor. Şirket, Opera GX olarak andığı oyun odaklı tarayıcı için “Çok yakında” diyor.

İlginizi çekebilir: Vivaldi, Razer Chroma İle İnternette Sörf Deneyimi Sunuyor

Oyun ekipmanı kurulumunuz için geliştirildiği belirtilen yazılım, aslında mevcut Opera sürümünün oyun odaklı versiyonu olacak. Yayımlanan görsel, karanlık tema ve kırmızı detayları olan bir tasarım ortaya koyuyor. Şimdilik bunlar dışında elimizde pek fazla ipucu bulunmuyor.

Yazılımın oyuncu ekipmanları ile özellikle aydınlatma konusunda senkronizasyon sunma ihtimali bulunuyor. Yazılımın özel internet sayfasındaki görsel üstüne gelindiğinde bir renk ayarı çubuğu ile karşılaşmamız da adeta bunun kanıtı. Yakın zamanda bunu Vivaldi tarafından gerçekleştiriliş olması ise Opera için ilk olma şansını ortadan kaldırıyor. Yine de Vivaldi mevcut sürümünde bunu bir özellik olarak sunarken Opera bunu ayrı bir ürünü ile sunuyor. Ayrıca, Vivaldi sadece Razer Chroma destekli. Ek olarak, oyun yayıncılığı için de bazı geliştirmeler kullanıcılara sağlanabilir.

Bakalım, Opera GX şirketin internet tarayıcısı piyasasındaki payını artırma gibi bir etki yapabilecek mi?