Anasayfa Haber Huawei MateBook X Pro Microsoft Store’dan Çıkartıldı

Huawei MateBook X Pro Microsoft Store’dan Çıkartıldı

Huawei MateBook X Pro Microsoft Store

Google’ın Huawei’ye karşı yazılım ambargosu uygulamasından sonra Huawei bilgisayarlarda Microsoft’un mağazasından kaldırıldı.

Huawei’nin üzerindeki kara bulutlar dağılmak bilmiyor. İlk önce Google’ın Android lisansını iptal etmesi ile başlayan süreç, diğer Amerika merkezli üreticilerin Huawei ile olan iş ortaklıklarını askıya alması ile devam etmişti. Tüm herkes yaşanan bu gelişmeleri pür dikkat takip ederken bir başka hamle de Microsoft’tan geldi. Yaşanan gelişmeye göre, Huawei MateBook X Pro Microsoft Store üzerinden sessiz sedasız bir şekilde kaldırıldı.

Bu konu ile ilgili yayınlanan raporlar doğrultusunda Microsoft’un aynı zamanda, Huawei MateBook X Pro modelinin haricinde markanın diğer modellerini de çevirimiçi mağazasından kaldırdığını görmekteyiz.

İlginizi Çekebilir: ARM, Huawei ile Olan Anlaşmasını Sonlandırabilir

Buradan da anlayacağınız üzere Microsoft, tıpkı diğer Amerikalı şirketlerin yaptığı gibi  Huawei ile olan ilişkilerini askıya alabilir. Tabi, şimdilik bu konu ile ilgili Huawei ve Microsoft cephesinden resmi bir açıklamanın yapılmadığını da özellikle belirtelim.