Anasayfa Haber Google Duo Grup Görüntülü Görüşme Herkese Açıldı

Google Duo Grup Görüntülü Görüşme Herkese Açıldı

Google Duo Grup Görüntülü Görüşme

iOS ve Android için Google Duo grup görüntülü görüşme özelliğini artık tüm kullanıcılarına sunmuş durumda.

Kullanıcılarına yüksek kaliteli görüntülü konuşma imkanı sağlayan Google Duo bu yeteneğini daha da geliştirdi. Bundan böyle hem iOS hem de Android kullanıcıları Google Duo grup görüntülü görüşme özelliğini kullanabilecek.

Uygulama bundan böyle 8 kişinin bir oturumda yer almasını mümkün kılıyor. Öte yandan, bu sayıyı FaceTime’ın 32 kişi ve Skype’ın 50 kişi desteği ile kıyasladığımızda ciddi bir fark olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Google ilk olarak kademeli şekilde sunmaya başladığı özelliğin artık tüm kullanıcılar için hazır olduğunu da duyurdu.

Özelliği Brezilya, Hindistan ve Endonezya gibi bazı yerlerde kullanacaklar için Android uygulaması içerisine mobil veri ağları ve Wi-Fi odaklı bir veri tasarrufu modu da eklenmiş. Bu mod aktif olduğunda sizin ve aradığınız kişinin veriden tasarruf yapacağı belirtiliyor.

Android yeni sürümü için video sesli mesajlarınıza renk katabileceğiniz bir özellik de ekleniyor. Artık mesajlarınızı metin, emoji veya doodle ekleyip gönderebiliyorsunuz. Bu özelliğin iOS kullanıcılarına da yakında sunulacağı bilgiler arasında.