Uygun fiyatlı telefonlar için Mediatek 5G SoC işlemcisi

Uygun Fiyatlı Telefonlar İçin MediaTek 5G SoC İşlemcisi Tanıtıldı

In Computex, Computex 2019, Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

MediaTek, uygun fiyatlı telefonlar için MediaTek 5G SoC işlemcisini tanıttı.

MediaTek Computex 2019 konferansı kapsamında uygun fiyatlı telefonlar için MediaTek 5G SoC yonga setini duyurdu. Yeni nesil işlemcisi ile beraber bütçe dostu telefonlara 5G desteğini getirecek olan MediaTek, yeni nesil işlemcisi ile ön plana çıkmayı hedefliyor.

MediaTek 5G SoC Özellikleri

MeditaTek’in 5G destekli işlemcisi, MWC 2019 etkinliğinde tanıtılan MediaTek Helio M70 modemi ile beraber geliyor. 2G/ 3G/ 4G/ 5G bağlantı hızlarıyla uyumlu bir şekilde çalışan bu modem 4.7 Gbps indirme ve 2.5 Gbps yükleme hızına destek sunuyor. Bunun yanı sıra, MediaTek’in yeni nesil işlemcisi ARM’nin geçtiğimiz gün tanıtılan Cortex-A77 çekirdeklerine ve Mali-G77 grafik birimine ev sahipliği yapan ilk işlemci olarak da karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: ARM Cortex-A77 ve Mali-G77 GPU Neler Sunuyor?

7nm FinFET fabrikasyon süreci ile üretilen 5G destekli işlemci aynı zamanda, dahili bir yapay zeka birimine de ev sahipliği yapıyor. Yapay zeka işleme birimi sayesinde kullanıcılara gelişmiş bir fotoğraf desteği sunan MediaTek’in yeni nesil işlemcisi, 80 Megapiksele kadar çoklu kamera desteğini sunuyor.

Uygun fiyatlı telefonlar için Mediatek 5G SoC işlemcisi

Gelişmiş yapay zeka özellikleri olduğu ifade edilen işlemci, 4K / 60 FPS değerlerinde video kaydetmeye olanak sağlıyor.

Yeni İşlemci Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Computex 2019 etkinliği sırasında yetkililerin söylediklerine göre, 7nm FinFET fabrikasyon süreci ile üretilen 5G destekli işlemciyi 2020 yılının başlarında çıkacak olan telefonlarda görmeye başlayacağız.

İlginiz Çekebilir: Nokia 5.1 Plus’ın Öne Çıkan Yapay Zeka Özellikleri