Apple iTunes

Apple iTunes’u Bu Yıl Emekli Edebilir

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Apple iTunes emekli olarak yerini alternatif bir uygulamaya bırakabilir.

Apple geçmişte oldukça popüler olan iTunes uygulamasını emekliye ayıracak gibi gözüküyor. Neredeyse yaklaşık 20 yıldır şirketin multimedya ve eğlence içerikleri için bir vitrin görevi üstlenen uygulama için sona gelindiği ileri sürüldü.

İlginizi çekebilir: iTunes Microsoft Store Sürümü ile Sisteminizi Hafifletin

Bloomberg‘in iddiaları ve uygulamanın Facebook ile Instagram profillerinin temizlenmesi sonrasında, WWDC 2019 etkinliğinde bir iTunes alternatifinin gelebileceği konuşulmaya başlandı. Müzik, TV ve Podcast olmak üzere 3 ayrı kategori sunan platform için Apple’ın nasıl bir hamle yapacağı şu an için merak konusu.

Uygulama ile gerçekleştirilebilen Apple cihaz senkronizasyonunun da Music uygulamasına aktarılacağı düşünülüyor. Eğer hal böyle olursa, uygulamanın en azından macOS kullanıcıları için tamamen kullanışsız bir hale geleceği açık. Öte yandan, Windows için en azından şimdilik böyle bir durumun söz konusu olmadığı söyleniyor.

Daha fazla detay ise tabii bugün gerçekleştirilecek olan WWDC 2019 ile ortaya çıkacak. macOS 10.15, iOS 13, watchOS 6 ve tvOS 13 tanıtımlarını da merakla bekliyoruz.