watchos 6 özellikleri

watchOS 6 Duyuruldu! İşte Özellikleri

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Apple WWDC 2019 etkinliği kapsamında watchOS 6 sürümünü duyurdu. Peki, watchOS 6 özellikleri ile neler sunuyor?

WWDC 2019 kapsamından tanıtılan watchOS 6 özelliklerini ve getirdiği yenilikleri sizler için bir araya getirdik.

Yeni watchOS sürümü ile beraber bizleri bir önceki sürüme kıyasla pek bir yenilik karşılamıyor. Bunun yerine Apple’ın watchOS 6 ile beraber kullanıcılara birbirinden farklı ücretsiz yeni saat arayüzlerine odaklandığını söyleyebiliriz.

Yeni sürüm ile beraber Apple Watch için özel olarak tasarlanmış olan bir App Store da bizleri karşılıyor. Bu kısımda yetkililerin söylediklerine göre, artık Apple Watch kullanıcıları akıllı saatlerinde bulunan App Store uygulaması üzerinden direkt olarak uygulama indirebilecekler.

Yeni sürüm ile beraber kullanıcılara bir takım yeni sağlık uygulamaları da sunuluyor. Bahsi geçen bu sağlık uygulamaları sayesinde kullanıcılar ilaç dozlarını takip edebilirken, kadın kullanıcılar ise özel günlerini akıllı saatleri üzerinden takip edebilecek.

Bu yeniliklerin haricinde, Apple Watch’a özel olarak geliştirilen App Store sayesinde iOS cihazına olan bağımlılığı azaltan Apple, yeni sürüm ile beraber egzersiz sırasında kullanıcılara daha detaylı bilgiler sunarken, aynı zamanda ortam gürültüsünü ölçmeye de imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 13 ve iPadOS Duyuruldu