Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird Microsoft Store’da

In Haber, Teknoloji by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Mozilla Thunderbird, Windows için Microsoft Store’daki yerini aldı ancak ilginç bir durum söz konusu.

Mozilla, Firefox internet tarayıcısı ile tanınıyor olsa da şirket Windows için en popüler e-posta istemcilerinden birisinin de geliştiricisi. Mozilla Thunderbird e-posta istemcisi bundan böyle Microsoft Store’daki yerini de alarak kullanıcıların indirmesi için yeni bir adrese daha sahip olmuş oldu.

Mozilla Firefox 67 Çıktı

Öte yandan ilginç bir durum söz konusu. Uygulama, Mozilla tarafından sunulmuş resmi bir sürüm değil. Store Ports adlı açık kaynak programları platforma aktaran bir geliştiricinin Microsoft Store için hazırladığı bir sürüm.

Thunderbird 60.7 tabanlı olan yazılımın resmi olmamasından dolayı huzursuzluk yaşıyorsanız da geliştiricinin Github sayfasına buradan erişerek her sürümün açık kaynak sunumuna buradan erişme olanağına da sahipsiniz.

x86 uygulamalarının işlevlerinin normal ve Microsoft Store sürümleri arasında farklılık göstermediğini de not olarak düşelim. Microsoft uygulama mağazası üzerinden indirme işlemi yapmanız ise daha kolay kurulum ve kaldırma işlemleri anlamında yardımcı oluyor. Ek olarak, uygulamaların güncellemelerini gerçekleştirmek de kolaylaşıyor.

Uygulamanın sayfasına ise bu adresten erişmeniz mümkün.