Anasayfa Etkinlik Computex Chrome için İdeal: 384 GB RAM’li PC’ye Baktık

Chrome için İdeal: 384 GB RAM’li PC’ye Baktık

Chrome için İdeal: 384 GB RAM'li PC ye Baktık - Computex 2019 #32

G.Skill Ripjaws 5 serisi ile 12 adet 32 GB RAM modülleri kullanılarak toplamda 384 GB RAM tek sisteme takılabiliyor!

G.Skill standında, Computex 2019’da RAM sıkıntısı yaşayanlar ve asla yetinemeyenler için pek çoğumuza abartı gibi gelebilecek bir sergi vardı. Ancak bu kadar RAM’in kullandığı yerler var.

Peki nerede kullanılıyor derseniz en basit cevaplardan birisi sunucular. İster şirket içi, ister internet üzerinden erişilen bir hizmet için olsun RAM gerekli. Hızlı online uygulamalar ve veritabanı erişimi için pek çok şeyi RAM içerisine taşıyabiliyorsunuz. RAM’den çalışan uygulamalar ve veritabanı sorguları, bu belleklerin getirdiği hızlı erişim avantajı sayesinde tepkisel çalışma sağlıyor. Dev veritabanı dosyalarında hızlı işlemler için çok fazla RAM kullanılabiliyor.

Bu sistemde de Intel Xeon W-3175 işlemci ve ASUS ROG Dominus Extreme anakart kullanılmış. İşlemci 28 çekirdek ve 56 Thread yanında 6 kanal RAM destekliyor. 12 bellek yuvasında 6 kanal olarak çalışan 384 GB RAM, G.Skill DDR4 4000 MHz modüllerden oluşuyor. Yüksek frekans dolayısıyla gecikme değerleri CL 18-30-30-45.

Sergi sisteminde ASUS’un RTX 2070 ekran kartı, EK Waterblock soğutma ve InWin kasa da dikkat çekiyor. Chrome kısmına gelirsek, sınırsız sekme açmak için 384 GB çok iyi olsa da elbette bu işin esprisi. G.Skill güzel ve ilginç bir sergi yapmış.

Bütün etkinlik videolarımız için tıklayın…

Farklı amaçlara uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…