Anasayfa Etkinlik Computex DDR4 5200 MHz! G.Skill Trident-Z Royal RAM’lere Baktık

DDR4 5200 MHz! G.Skill Trident-Z Royal RAM’lere Baktık

DDR4 5200 MHz! G.Skill Trident-Z Royal - Computex 2019 #33

5200 MHz frekansta çalışan Trident-Z Royal DDR4 DDR4 RAM’ler Computex 2019’da Tayvan’da sergilendi. Gelin birlikte bakalım gerçekten 5200 MHz mi?

G.Skill standında sergilenen yeni 5200 MHz DDR4 RAM’ler doğal olarak ilgimizi çekti. Trident Z Royal ailesinden bu bellekler tasarım olarak daha önce kutudan çıkarttığımız modellere benziyor: G.Skill Trident-Z Royal DDR4 RAM Kutu Açılışı

Piyasaya yakında çıkması beklenen bu yüksek frekanslı bellekler özellikle AMD’nin Ryzen 300 serisi gibi yüksek performanslı belleklerle daha iyi çalışan modeller için tasarlanıyor. Intel ya da AMD, bazı uygulamalar RAM frekansından yararlanırken, bazılarında kazanım kısıtlı oluyor. Bu yüzden test etmeden önce ek teknik yorumdan kaçınıyoruz. Hangi işlemci ve anakartlar destekleyecek? Bunu ilerleyen haber e makalelerimizde paylaşacağız. Ayrıca Technopat Sosyal’deki konuşmaları da takip etmenizi tavsiye ederiz. Ancak uzun vadede bütün bilgisayar bileşenleri gelişiyor, RAM’lerde de frekansların daha da yükselmesi son derece doğal.

Peki sergide neler gördük? Intel bir sistemde MSI MPG Z390I Gaming Edge AC anakart üzerinde takılı bellekler yine RGB ışıklandırmaya sahip. Intel Core i7 9700KF işlemci, MSI GeForce RTX 2070 Aero ITX ekran kartı, Bitspower sıvı soğutma ve Cooler Master H500M kasa kullanılmış. Frekansları CPU-Z üzerinden kontrol edip doğruladık. Yani şu an 5200 MHz RAM frekansına sahip, ITX formatında mini ama atom gibi güçlü bir sistem kurmak mümkün.

Bütün etkinlik videolarımız için tıklayın…

Farklı amaçlara uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…