Anasayfa Etkinlik Computex RGB SSD: XPG Spectrix S40G M.2 Modeline İlk Bakış

RGB SSD: XPG Spectrix S40G M.2 Modeline İlk Bakış

RGB M.2 SSD: XPG Spectrix S40G - Computex 2019 #31

XPG ailesinden ürünlerin sergilendiği Computex’te yeni XPG Spectrix S40G modeli sergilendi. S40G, M.2 bağlantısı ile sisteme takılan, PCIe tabanlı bir SSD. Yani yüksek performanslı bir veri aktarımı için uygun teknik altyapıya sahip.

S40G’nin teknik özelliklerine baktığımızda 3500 MB/s okuma ve 3000 MB/s yazma vaadi görüyoruz. Bunlar SATA modellerin 600 MB/s limitiyle kıyasladığımızda muazzam hızlar. M.2 PCIe SSD’ler arasında her model 3000 MB/s yani neredeyse saniyede 3 GB hızlara ulaşamıyor. Bu açıdan yüksek performanslı M.2 modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

XPG Spectrix S40G modelinin 256 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere üç farklı kapasitede modeli mevcut.

Elbette fuar boyunca gördüğümüz pek çok üründe olduğu gibi XPG Spectrix S40G modelinde de RGB var. Programlanabilir LED ışıklar sayesinde oldukça süslü sistemler elde etmek mümkün. Firmanın yine RGB ışıklandırmalı RAM modülleri bu SSD ile beraber oldukça güzel görünüyor. ADATA bu modelde ışıklandırmayı SSD PCB’sine dahil etmiş, ek bir kablo ya da güç bağlantısı gerekmiyor. Kullanması daha kolay.

XPG, ADATA’nın oyuncu ve performans ürünleri markası. XPG’nin ilginç ürünlerinden M.2 SSD soğutucusunu incelemiştik, ilginizi çektiyse burada izleyebilirsiniz: XPG Storm M.2 Soğutucu

Bütün etkinlik videolarımız için tıklayın…

Farklı amaçlara uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…