Anasayfa Etkinlik Computex Bu Bir Ekran Kartı Değil, Bu Bir SSD!

Bu Bir Ekran Kartı Değil, Bu Bir SSD!

Bu Bir Ekran Kartı Değil, Bu Bir SSD! - Computex 2019 #40

Ekran kartına benzer tasarımıyla Computex ziyaretçilerini şaşırtan bu parça aslında bir SSD. Normal SSD’lerin ulaşamadığı kadar yüksek hızlara ulaşabilen bu model, sisteme anakart üzerindeki PCIe yuvasından takılıyor.

Gigabyte standında ilk PCIe 4.0 SSD’nin ardından gördüğümüz bu ürünü bir ekran kartı sandık. Ancak daha sonra bilgi edindiğimizde bunun özel bir SSD olduğunu öğrendik. 4 Adet 2 Terabyte kapasiteli M.2 PCI Express SSD kullanılıyor. Soğutmalı ve ekran kartına benzer bir kasa içerisindeki bu kurulumda, fan üzerinde Aorus logosu dikkat çekiyor. Ürün videonun hazırlandığı tarihte Gigabyte ya da Aorus sitelerinde listelenmiyor. Fuarda sergilendikten bir süre sonra ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Fuarda hız testini kendimiz test etmedik ancak saniyede 15 GB veri transferi muazzam bir iddia. Tam performans almak için şu an Gigabyte AMD Ryzen 3000 serisi işlemciler ile birlikte tanıtılan X570 serisi anakart tavsiye ediyor. Zira PCIe 4.0 arabirimi şu an sadece bu anakartlarda mevcut. Gigabyte da kendi hız testini bizler ile paylaştı ve CrystalDiskMark üzerinde bahsedilen sonuçları gösterdi.

Bütün etkinlik videolarımız için tıklayın…

Farklı amaçlara uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…