Çift Sürücülü Oyuncu Kulaklığı: XPG Precog Ön İnceleme

In Computex, Computex 2019, Etkinlik, Video by Ali GüngörLeave a Comment

Çift sürücülü oyuncu kulaklığı XPG Precog, Computex 2019’da tanıtıldı. Peki nedir bu çift sürücü? Kulaklıklar nasıl değişecek?

ADATA’nın oyuncu ürünleri markası XPG’nin standında sergilenen Precog, çift sürücünün yanında pek çok farklı özelliğe sahip.

Yeni bir oyuncu kulaklığı alırken en önemli özellik elbette ses kalitesi. Çift sürücü elektrostatik ve dinamik olmak üzere iki farklı sürücüyü bir arada kullanarak daha geniş bir ses aralığı sunuyor. Normal kulaklıklarda tek sürücü türü oluyor.

ADATA’nın XPG Precog modeli ayrıca Hi-Res sertifikası da almış. Japonya’daki Panasonic ve Sony gibi önemli markaların oluşturduğu konsorsiyum, sadece yüksek ses kalitesine sahip ürünlere bu sertifikayı veriyor. Kalite açısından önemli bir gösterge. Elbette bu bilgiyi fuar stand görevlilerinden edindik, bu videomuzda paylaştığımız her bilgi inceleme öncesinde öğrendiklerimiz.

Bağlantı şekline baktığımız, hem USB, hem de 3.5 mm ile kullanabiliyorsunuz. Bilgisayar USB ile bağlarsanız içerisindeki DSP yani ses yongasından yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca RGB ışıklandırması da bu sayede kontrol edilebiliyor. Sanal 7.1 ses ve FPS modu da açılabiliyor. 3.5 mm ise temel işlevleri sunsa da detaylı ayar imkanı sunmuyor.

Burada USB yuvasında gördüğümüz açıklığı da sorduk ve sergilenen modelin erken bir prototip olduğunu öğrendik. Ürün piyasaya çıktığında kapatılmış olacağını umuyoruz.

Mikrofon çıkartılabilir ve ENC yani çevresel sesi engelleme özelliğine sahip. Bu kulaklık üzerindeki çevre sesi alan mikrofon ve çıkartılabilir mikrofonun birlikte çalışmasıyla sağlanıyor. Mikrofon Stereo.

Denerken kulaklık süngerlerinin de son derece rahat, Memory Foam yani hafıza köpüğünden yapıldığını gördük. Ergonomik özellikleri de başarılı duruyor.

Elbette esas merak ettiğimiz bu çift sürücülü yapının yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı, oyuncu kulaklıklarında uzun vadeli bir değişim görme ihtimalimiz. İlerleyen aylarda yeni bilgiler paylaşacağız.

Bütün etkinlik videolarımız için tıklayın…

Farklı amaçlara uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…