Anasayfa Etkinlik Computex İlk Bakış: MSI Trident X Plus 9th Oyun Bilgisayarı

İlk Bakış: MSI Trident X Plus 9th Oyun Bilgisayarı

MSI Trident X Plus 9th Oyun Bilgisayarı - Computex 2019 #38

MSI 2019 model Trident X Plus 9th masaüstü bilgisayarlarını sergiledi. Konsol boyutlarına yakın, derli toplu bilgisayarlardan oluşan TridentX ailesi, kompakt kasalarında Nvidia GeForce RTX 2080Ti gibi en güçlü ekran kartlarını barındırabiliyor.

Konsept basit, çok yer kaplamayan, konsol gibi derli toplu ama tam güçte bir bilgisayar.

Computex 2019’da yenilenen Trident X Plus modellerine baktığımızda güçlü bileşenler görüyoruz. Intel Core i9 9900K işlemci ve başta da belirttiğimiz gibi RTX 2080Ti ekran kartı kullanılıyor. 2 Adet 2.5 inç SSD ya da 2.5 inç sabit disk takabilir ayrıca çift M.2 SSD kullanılabiliyor. SO-DIMM yerine standart masaüstü tipi DDR4 RAM kullanıldığı için RAM değiştirmesi de daha kolay oluyor. Ancak elbette kompakt kasalarda parça değişimleri klasik kasalara göre daha zahmetli. Yine de daha önceki tasarımlara baktığımızda yükseltme işlemi çok daha kolay.

6.55 Kilogram ağırlığında 10 litrelik kasanın içerisinde MSI’ın özel soğutma tasarımı kullanılıyor. EKran kartının soğutması da, sistemin termal tasarımı da ufak hacmi avantaja dönüştürecek şekilde tasarlanmış. 39 cm x 38 cm x 12 cm ölçülerinde.

Yan kapağı şeffaf, temperli cam kullanılmış. Açtığımızda içerisinde FSP 550 Watt güç kaynağı kullanıldığını gördük. Arka kısma baktığımızda bağlantı seçenekleri, USB portları ve ethernet portu ile tam masaüstü bağlanabilirliği elde ettiğimizi görüyoruz.

Elbette bu tarz bir sistem pek ucuz olmuyor, Türkiye’de fiyatına baktığımızda aşağıdaki modelin 24.000 TL fiyatı olduğunu görüyoruz.

MSI Trident X Plus 9SF-087EU Intel Core i9 9900K 32GB 1TB + 512GB SSD RTX2080Ti Windows 10 Home Masaüstü Bilgisayar

Bütün etkinlik videolarımız için tıklayın…

Farklı amaçlara uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…