Gmail Özelleştirilebilir Kaydırmalar

Gmail Dinamik E-Posta Herkes İçin Açılıyor

In Haber, Teknoloji by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Gmail dinamik e-posta özelliği 2 Temmuz tarihinden itibaren tüm kullanıcılara sunulacak.

Google tarafından ilk olarak Mart ayında duyurulan ve beta olarak G Suite müşterileri ile buluşan Gmail dinamik e-posta özelliğinin 2 Temmuz tarihinden itibaren tüm kullanıcılara sunulmaya başlanacağı açıklandı. Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) destekli özellik sayesinde kullanıcılar web tabanlı görevleri doğrudan gelen kutuları üzerinden yerine getirebilecekler.

İlginizi çekebilir: Gmail E-Posta Zamanlama Özelliği Sunmaya Başladı

Dinamik e-oosta sayesinde gelen kutunuzdan çıkmadan formları doldurmak, bir etkinlik için cevap vermek, Google Docs içerisinde bir düzenlemeye cevap vermek veya karuselden görüntüler arasında gezinmek mümkün olacak. Bu özelliğin sayede web için geleceğini, mobil içinse henüz belirlenmeyen bir tarihte sunulacağını belirtelim.

Google bu özelliği için ilk olarak Booking.com, Despegar, Doodle, Ecwid, Freshworks, Nexxt, OYO Rooms, Pinterest ve redBus gibi iş ortaklarını açıklamıştı. Tabii ki zaman içerisinde bu liste çok daha uzayacak. Şirketin iş ortaklarına AMP desteği sunmadan önce gizlilik ve güvenlik konusunda inceleme gerçekleştirdiğine de dikkat çekiliyor.

Başta da belirttiğimiz gibi 2 Temmuz’da sunulacak özellik varsayılan olarak gelecek.