Anasayfa Haber Opera GX Resmen Duyuruldu

Opera GX Resmen Duyuruldu

Opera GX

Opera GX oyuncuların oldukça hoşuna gidecek özellikleri aynı çatı altında toplayan bir internet tarayıcı olarak tasarlanmış.

Geçtiğimiz ay “çok yakında” ibaresiyle ipucu verilen oyun odaklı internet tarayıcısı Opera GX hakkında daha fazla detay paylaşıldı. Windows platformu için geliştirilen yazılım sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarının işlemci ve bellek kullanımını da kontrol edebilecek. Bu sayede kullanıcıların daha iyi oyun veya yayın deneyimi için kaynakları aktarması mümkün olacak.

İlginizi çekebilir: Oyun Odaklı İnternet Tarayıcı Opera GX Yolda

Yazılımın kontrol panelinde yer alan ve kullanımları temsil eden daireler ile kaynakların kullanımının sınırlandırabileceksiniz. Bu özellik, GX’in kaynak kullanımını belli bir seviyede tutmasını sağlıyor. Twitch entegrasyonu ile kullanıcıların Twitch hesabına tarayıcı üzerinden erişmesi de mümkün. Yazılımın kenar çubuğu da bulunuyor ve takip ettiğiniz yayıncılar hakkında bildirimleri de buradan alabiliyorsunuz. Sadece oyunlarla ilgili haberler, teklifler ve yeni çıkanlar hakkında bilgilerin yer aldığı GX Corner adlı bir alan da mevcut.

Opera GXTarayıcı açtığınızda oyun konsollarından ilham alan animasyon ve seslerle de karşılaşıyorsunuz. Bunun için ses tasarımcısı Rubén Rincón ve Berlinist grubu ile iş birliği yapılmış. Tabii ki oyuncu ekipmanlarında olduğu gibi bu yazılım da kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor. 10 önerilen renkten seçim yapabildiğiniz gibi daha fazlasını arayanlardansanız renk seçici özelliğiyle 16 milyon olanak da elinizin altında. Razer Chrome entegrasyonu ile bu renkleri eşleme şansınız da bulunuyor.

E3 2019 etkinliği ile erken erişime açılan internet tarayıcının final sürümü ise bu yılın sonlarında sunulacak.