ASUS, ROG Strix Carry Modelini Duyurdu

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Cebe sığabilecek kadar küçük olan kablosuz oyuncu faresi, 1 ms tepki süresiyle gecikmesiz oyun deneyimi sunuyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Strix Carry modelini duyurdu. Cebe sığabilecek kadar küçük boyutlara sahip bu kablosuz oyuncu faresi, yüksek pil ömrü sunuyor. Strix Carry, iddialı bir oyuncu faresinde yer alan özellikleri küçük boyutuna sığdırıyor. Yüksek performanslı Pixart PMW3330 optik sensöre sahip ürün, maksimum 7200 DPI çözünürlük ile akıcı ve hassas kontrol sunuyor. Saniyede 150” tarayabilen ve 30 g hızlanmaya ulaşabilen Strix Carry, en hızlı dönüşleri bile kesintisiz olarak yakalayabiliyor.

Sağ ele göre tasarlanan rahat tasarımda, baş parmağa denk gelen kabartmalar sıkı bir kavrayış sağlıyor. Kullanıcı, tekerleğin altındaki DPI düzeyini değiştiren tuş sayesinde hızlı oyunlarda ve internette gezinirken farklı ayarlardan yararlanabiliyor. Kasanın sol yanına özenle yerleştirilen, ileri ve geri işlevleri için kullanılan tuşlara erişmek oldukça kolay ancak yanlışlıkla basma ihtimali epey düşük.

Strix Carry, iki çeşit kablosuz bağlantı desteğine sahip. Düşük güç tüketimiyle kablosuz üretkenlik sunan Bluetooth LE, bir set AA pille 400 saat kesintisiz çalışıyor. Bu da gerçek kullanımda haftalar veya aylar anlamına geliyor. Yüksek performanslı 2,4 GHz bağlantısı kullanıldığında ise Strix Carry, oyunlarda başarı için gereken 1 ms tepki süresiyle yoğun bir şekilde kullanılırken bile 300 saatin üzerinde pil ömrü vadediyor.

Strix Carry, radyo tayfını saniyede bin defa tarıyor. SmartHop teknolojisi, kalabalık 2,4 GHz bandını saran paraziti belirliyor ve kaçınılmasını sağlıyor. Bu sayede en temiz kanala kusursuz bir şekilde gerçek zamanlı olarak geçmek mümkün oluyor. Sonuç olarak, Strix Carry çevresinde 2,4 GHz bandına bağlı çok sayıda cihaz olsa bile güçlü ve kesintisiz bağlantı sağlıyor.

Sağ ve sol düğmelerde yer alan Omron anahtarları 50 milyon tıklamaya dayanarak uzun ömür sunuyor. Strix Carry kullanıcıları anahtarları da kolayca değiştirebiliyor. Böylece kullanıcılar kendilerine en uygun tıklama hissini hızla oluşturabiliyor. İttirilerek sabitlenen özel anahtar yuvaları, değişim yapmayı çok kolay hale getiriyor. Strix Carry ile ikinci bir çift Omron anahtar da geliyor. Bu sayede kullanıcının kendisine özgü tıklama hissini oluşturması mümkün hale geliyor.

Strix Carry, kullanışlı arayüzü ile geniş kişiselleştirme olanakları sunan, sürücü tabanlı Armoury II yazılımıyla geliyor. Kullanıcılar buradan performans ve yüzey kalibrasyonu ayarlarını yapabiliyor, düğmelere işlev atayabiliyor ve dahili belleğe üç adet profil kaydedebiliyor. Veri analizi için oyun sırasında donanım istatistiklerini de takip etmek imkanı da veriyor.

ROG Strix Carry yanınızda taşınabilecek şekilde tasarlandı. Fare, birlikte gelen yapay deriden bir çantayla korumalı bir şekilde her yere taşınabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Bağlantı 2,4 GHz ve Bluetooth
Pil Bir çift AA pil
Sensör Optik PMW3330
Çözünürlük DPI 7200 maks.
Raporlama hızı 2,4 GHz’de 1ms
Dahili Bellek Üç profil
Ana düğmeler 50 milyon tıklamaya dayanıklı Omron
Tasarım
Şekil Sağ ele uygun tasarım
Değiştirilebilir anahtar yuvası Evet
Boyut 101x62x36 mm
Ağırlık 72,9 g (piller hariç)