Anasayfa Haber Commandos 2 ve Praetorians Geri Dönüyor

Commandos 2 ve Praetorians Geri Dönüyor

Commandos 2 HD Remaster

Commandos 2 HD Remaster ve Praetorians HD Remaster geliyor.

E3 2019 etkinliği yepyeni yapımların yanı sıra, unutulmaz oyunların yeniden yapımlarının müjdelenmesine de sahne oldu. Zaten bir yeniden yapım furyası başını alıp gitmiş durumda. Son olarak, Kalypso Media tarafından Commandos 2 ve Praetorians adlı iki klasik strateji oyununun remastered versiyonları duyuruldu.

2000’li yılların başında aslen Pyro Studios’un sunduğu bu oyunların haklarını yaklaşık 1 yıl önce Kalypso Media satın almıştı. Hatta listede Imperial Glory de bulunuyordu. Şirket klasiklerin yeniden yapımları ile bu oyunları özleyenlere ve ilk defa oynayacaklara hitap etmek istiyor.

Commandos 2 HD Remaster, Yippee Entertainment tarafından geliştiriliyor. Praetorians HD Remaster içinse Torus Games görevi üstleniyor. Her iki yapım da geliştirilmiş grafikler, modernleştirilmiş kullanıcı arayüzü ve tekrar düzenlenmiş kontrollere sahip olacak. Hatta Commandos’un Tutorial kısmı da elden geçiriliyor.

Commandos 2 HD Remaster neredeyse tüm platformlardaki yerini alacak. Oyun için Windows, macOS, Linux, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Android ve iPadOS platformları onaylanmış durumda. Praetorians HD Remaster ise Windows, Xbox One ve PlayStation 4 için gelecek. Her iki oyunun da bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkması planlanıyor.