Anasayfa Haber Bülten HP, Yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezini Açtı

HP, Yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezini Açtı

HP, Barselona’daki yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi’nin kapılarını açtı.

Merkez aynı zamanda 4.Endüstri Devrimi’ne güç veren yeni nesil teknolojiler alanında dünyanın en büyük ve en gelişmiş araştırma ve geliştirme tesisi olma özelliğine sahip. Yeni merkez, dünyadaki tasarlama ve üretim modellerini dönüştürmek üzere, yüzlerce üretim uzmanını, yaklaşık üç futbol sahası büyüklüğündeki 15.000 m2’lik yeni merkezinde bir araya getiriyor.

Barselona kampüsündeki devasa tesiste HP, endüstriyel 3D baskı portföyünü geliştirilmeyi hedefliyor. HP 3D Baskı ve Dijital Üretim Başkanı Christoph Schell, yeni merkezle ilgili şunları söyledi:

“HP’nin yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi, dünya üzerindeki en büyük ve en gelişmiş 3D baskı ve dijital üretim Ar-Ge merkezlerinden birisi. Bu merkez, dünyanın en büyük sektörlerini sürdürülebilir teknolojik inovasyonla dönüştürme misyonumuzda büyük bir adım atmamızı sağlıyor. Dijital üretimin avantajlarını daha da açığa çıkarmak için müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışarak HP’nin değerli kaynaklarını ve üstün endüstriyel 3D baskı uzmanlığını bir araya getiriyoruz.”

HP mühendislik ve Ar-Ge grupları, müşteriler ve iş ortakları arasındaki aktif işbirliği için özel olarak tasarlanan yeni tesis, esnek ve interaktif düzenin yanı sıra HP’nin en yeni plastik ve metal 3D üretim sistemlerini buluşturuyor. BASF, GKN Metallurgy, Siemens, Volkswagen gibi lider firmaların yanı sıra otomotiv, endüstriyel, sağlık ve tüketici ürünleri sektöründeki diğer firmalar da merkezde gerçekleşecek yeni 3D baskı ve dijital üretim inovasyonlarında işbirliklerini sürdürmeye devam edecek.