Anasayfa Haber Dota Underlords Test Aşamasında

Dota Underlords Test Aşamasında

Dota Underlords

Dota Auto Chess, Steam oyuncuları için Dota Underlords adı ile geliyor.

Dota 2 modu Dota Auto Chess elde ettiği başarı ile Valve’ın  dikkatini çekmiş ve geçtiğimiz ay bu mod için ayrı bir oyun geliştirme çalışmalarının başladığı duyurulmuştu. Orijinal mod geliştiricilerin de onayıyla çalışmaları süren oyunun adı ise Dota Underlords olarak açıklandı. Hem de oyun beklenenden erken bir biçimde herkese açık test sürecine bile girmiş durumda.

Oyunla ilgilenen Dota 2 Battle Pass sahiplerinin hemen Steam kütüphanesine katabileceği ve oynamaya başlayabileceği oyunun ön izlemesinde; 8 oyunculu çevrimiçi karşılaşmalar, pratik için çeşitli zorluklarda çevrimdışı botlar ve grup işlevleri sunuluyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Steam Arayüz Tasarımı Ortaya Çıktı

Bu testler sonrasında Valve bir hafta içerisinde oyunu açık beta haline getirmek istiyor. Oyunun Steam üzerinden Windows, macOS ve Linux kullanıcılarına ve hatta Android ve iOS platformlarına da getirilmesi planlanıyor. Açık beta sıralamalı maç eşleşmesi ile çapraz oyun ve tüm platformlarda paylaşımlı ilerleme gibi detaylara da sahip olacak.

Şirket oyuncuların beta oturumları ile geri bildirimlerde bulunmasını ve bu sayede oyunu en iyi hale getirmek istediklerinin altını çiziyor. Diğer taraftan ilginç olan durum, modun asıl geliştiricilerinin Epic Games Store’a özel bir Auto Chess sürümü için kolları sıvamış durumda olması.