Instagram Hesap Geri Alma

Instagram Hesap Geri Alma İşlemi Kolaylaştırılacak

In Haber, Mobil by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Instagram hesap geri alma işlemini kullanıcıların uygulama içerisinden gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Instagram, hesabı saldırıya uğrayan kullanıcıları rahatlatmak üzere kolları sıvadı. Instagram hesap geri alma işlemi için uygulama içi olarak sunacağı bir yeniliğin testine başladı. Bu yenilik ile hem kullanıcıların hesabını geri almasının kolaylaştırılması hem de hırsızların işinin zorlaştırılması sağlanacak.

Instagram hesap kurtarma nasıl olacak?

Mevcut durumda bir e-posta yazmanız veya destek formu doldurmanız gerekirken, güncellenen yaklaşım ile uygulama çeşitli bilgiler sorulacak. Bunlar arasında orijinal e-posta adresi veya telefon numarası gibi bilgiler bulunuyor. Ardından 6 haneli bir kod seçtiğiniz bir iletişim adresinize gönderilecek. Son olarak sosyal ağ, hackerların e-posta veya telefon numarası kodlarını kullanarak hesabınızın farklı bir cihazdan ele geçirilmesini önüne geçecek.

Yeni yöntemle hesabınızı kolaylıkla geri alabileceksiniz. Hem de saldırgan kullanıcı adı veya iletişim bilgilerini değiştirse bile bu mümkün olacak. Ayrıca, hesap değişikleri sonrasında bir kullanıcı adının belirli bir süre alınamaması için bir koruma daha sağlanacak. Bunun hem saldırı hem de siz değişiklik yapsanız bile devreye gireceğini de belirtelim.

Uygulama içi hesap kurtarma işleminin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı konusunda bilgi ise verilmiyor. Öte yandan, kullanıcı adı kilitleme tüm Android kullanıcılarına sunulmuşken iOS kullanıcıları için de sunulmaya başlanmış durumda.

İlginizi çekebilir: Instagram Hikayeleri Şarkı Sözü Gösterecek