Nintendo Switch İçin PSP Emülatörü Yayımlandı

In Makale by Egemen YıldızLeave a Comment

En iyi PSP emülatörü olan PPSSPP’nin Nintendo Switch üzerinde çalışan sürümü kullanıcılara sunuldu.

PPSSPP 1.8 Daha İyi Vulkan Desteği ile Birlikte Ortaya Çıktı yazımızda sizlere birçok platformda kullanılabilen ve en iyi PSP emülatörü olan PPSSPP’dan bahsetmiştik. Uygulamanın geliştiricisi m4xw, aracın Nintendo Switch için hazırlanan sürümünü kullanıcılara sundu.

Nintendo Switch konsolu, homebrew meraklıları tarafından yaygın şekilde kullanılıyor. Bu emülatör ile birlikte oyun tutkunları PSP oyunlarını Nintendo Switch konsolunda çalıştırma imkanı bulacak. Başlangıçta sadece geliştiricinin Patreon hesabında bağışçılar için sunulan uygulama artık herkese açık şekilde sunuldu.

İlk kullanım verilerine göre emülatör ile kabul edilebilir bir performans elde etmek mümkün. Geliştirici Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Metal Gear Solid Peace Walker oyununu emülatör üzerinde belirli ayarları uyguladıktan sonra tam hızda oynayabildiğini gösterdi.

Nintendo Switch için PPSSPP emülatörünü bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz. Emülatörü çalıştırmak için kırılmış bir Nintendo Switch konsoluna sahip olmanız gerektiğini de unutmayın. Bunun bir beta sürümü olduğunu ve sorunlarla karşılaşabileceğinizi de göz önünde bulundurun. Karşılaştığınız sorunların çözümü için geliştiricinin Patreon üzerindeki sürüm notlarına bakabilirsiniz.

Kaynak kodlarına geliştiricinin Github sayfasından ulaşabilirsiniz.