Nokia 3 için Android Pie Güncellemesi Geldi

In Bülten, Haber by Emin ÇıtakLeave a Comment

HMD Global, gelişmeye devam eden bir akıllı telefon deneyimi sunma amacıyla, Nokia 3’ün Android 9 Pie sürümüne yükseldiğini duyurdu.

Bu durumla beraber, Android’in en yeni işletim sistemlerinde çalışan Nokia akıllı telefonlar daha da genişleyerek Google’ın en son işletim sistemini toplamda 19 akıllı telefona taşıdı.

Nokia 3’teki Android 9 Pie yükseltmesi, kullanıcının günlük kullanımlarına yapay zeka odaklı yenilikler getiriyor. Zamandan tasarruf, pil ömrünü iyileştirmek, ekran parlaklığını ayarlamak, daha sonra yapmak isteyebileceğiniz şeyleri tahmin etmek ve hatta Dijital Denge uygulaması ile ekran saatinizi daha iyi yönetmek için araçlar sağlıyor.

Android 9 Pie özellikleri

Uygulama Aksiyonları: Android One ve Google Pixel’e özel olan Uygulama Hareketleri az sonra ne yapacağınızı tahmin eder, böylece bir sonraki görevinize daha çabuk geçersiniz. Örneğin, telefonunuz sabah işe gidişiniz sırasında, siz işteyken ya da kulaklığınızı bağladığınızda otomatik olarak uyum sağlayacaktır.

Kullanıcıya uyum sağlar: Uyarlanabilir Pil favori uygulamalarınızı nasıl kullanmayı sevdiğinizi öğrenir ve onlara daha az kullandığınız uygulamalara göre öncelik vererek pil ömrünü iyileştirir. İdeal ekran ayarları için de Android 9 Pie hangi parlaklığı kullanmayı sevdiğinizi öğrenen ve ona göre parlaklığı otomatik olarak ayarlayan Uyarlanabilir Parlaklığı sunar.

Daha fazla bilgi ve daha fazla hız: İster verileri doğrulayın ister programlara bakın ister yemek sipariş edin, Slices ile ihtiyacınız olanı daha hızlı bulursunuz. Slices favori uygulamalarınızın en iyi ve en ilgili taraflarını öne çıkarır.