Anasayfa Makale PS4 Emülatörü Orbital Yeni Güncelleme Aldı

PS4 Emülatörü Orbital Yeni Güncelleme Aldı

Önemli PS4 emülatörlerinden biri olan Orbital, yeni güncelleme ile performansını geliştirdi ve bazı sorunları giderdi.

Diğer konsolların aksine PlayStation 4 emülatörü ortaya çıkarma çalışmaları oldukça yavaş ilerliyor. Ancak yakın zamanda Linux için PlayStation 4 Emülatörü Spine Ortaya Çıktı yazımızda sizlerle bu konudaki önemli bir gelişmeyi paylaşmıştık. Spine emülatörünün en önemli rakibi olan Orbital cephesinde de güncelleme mevcut.

Orbital emülatörünün geliştiricisi, yakın zamanda paylaştığı bir videoda güncelleme ile birlikte aşağıdaki değişiklikleri duyurdu:

  • Belirgin performans güncelleştirmesi ile daha iyi FPS değerleri elde edilebiliyor. Henüz bir oyunu çalıştırmak mümkün olmasa da PlayStation 4’ün güvenli modunun bazı kısımları çalışabiliyor.
  • Ön yükleyici artık anahtarları AHCI üzerinden değil de IO üzerinden alıyor ve bu sayede USB depolama cihazları ve PlayStation 4’ün dahili depolaması emülasyon sırasında destekleniyor.
  • PUPMGR fonksiyonu eklendi ve birçok SAMU emülasyon sorunu giderildi.
  • Sanal depolama aygıtları aracılığıyla firmware’i yeniden yükleme desteği getirildi.

Spine ile kıyaslandığında Orbital cephesindeki yenilikler daha ufak olsa da PlayStation 4 emülatörü geliştirme alanında ilerlemenin olduğu görmek bu alanla ilgilenenler için umut vaat ediyor.