Bitcoin Fiyatı

12 Ay Sonra Bitcoin Fiyatı 10 Bin Doları Gördü

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Bitcoin fiyatı aylar sonra bir kez daha rekor kırarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

En popüler kripto para olan Bitcoin bir kez daha yeni bir rekor kırdı. Bitcoin fiyatı 12 aydan uzun süre sonra (tam olarak 15 ay) bir kez daha 10 bin dolar barajını geçmeyi başardı. Hatta haberi hazırladığımız sırada 11 bin dolar barajını bile geçmişti ve yükselişini sürdürüyordu. 2018 yılının ilk yarısında önemli bir düşüş yaşayan kripto paranın tekrar yükselişe geçmesi tabii ki yatırımcıları sevindirdi.

Bitcoin meraklıları kripto paranın değerinin 2017 yılında uçuşa geçmesinden sonra fiyatının bir kez daha yükselmesini bekliyorlardı. Öte yandan beklenen bir türlü olamamıştı. Geçtiğimiz yıl 4 bin doların altına düşülmesi de bunun en önemli göstergesi.

Bitcoin’in en önemli sorunun ise kullanıcılara ulaşmak olduğu düşünülüyor. Kripto paranın destekçileri ise şirketlerin ortalama insanların bu dijital parayı kullanması için yeni yollarla gelmesi durumunda değerinin artacağı görüşünde. Hatta Twitter kurucularından Jack Dorsey’in 2022 yılında Bitcoin’in 250 bin dolar fiyat etiketini göreceği şeklindeki tahminini de hatırlatmak isteriz. Bakalım bu yükseliş ivmesi devam edecek mi?

İlginizi çekebilir: Facebook’un Kripto Parası Libra Resmen Duyuruldu