Anasayfa Haber Android Mesajlar Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Sunabilir

Android Mesajlar Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Sunabilir

Android Mesajlar Artırılmış Gerçeklik

Android Mesajlar artırılmış gerçeklik filtreleri sunarak Instagram ve Snapchat’in rakibi olmayı hedefliyor.

Google’ın kısa mesajlar (SMS, MMS) ve sohbet için resmi uygulaması olan Android Mesajlar artırılmış gerçeklik filtreleri ile kullanıcılarına yeni bir mesajlaşma deneyimi sunabilir. Şirketin mesajlaşma uygulamasına artırılmış gerçeklik efektleri eklemek üzere testler yaptığı ve böylece Instagram ve Snapchat rakibi haline gelebileceği ifade ediliyor.

XDA Developers test aşamasındaki bu özelliği aktif olarak denemeyi de başarmış. Deneysel Efektler tuşunun Android Mesajlar kamerasının içerisinde Fotoğraf ve Video tuşlarının hemen yanında yer aldığı paylaşılıyor.

Şu an içim sadece 5 efekt bulunuyor ve bunlardan bir tanesi yüzünüzü uçup giden bir animasyon uçağa bindiriyor. Ayrıca balonlar, havai fişekler, konfetiler ve melek filtresi diğer seçenekler arasında.

Bu filtrelere şimdilik sadece Mesajlar uygulamasının kamerasından erişilebildiği, Kamera uygulamasında ise bunların yer almadığının altı çiziliyor. Animasyonlu mesajların SMS veya MMS olarak gönderilebileceği belirtiliyor.

Google’ın Snapchat gibi birçok artırılmış gerçeklik filtresini kullanıcıların beğenisine sunacağını şimdiden tahmin edebiliriz. Özelliğin herkes için ne zaman sunulacağı ise şimdilik belirsiz.