Anasayfa Haber PlayStation Plus Temmuz 2019 Oyunları Değişti

PlayStation Plus Temmuz 2019 Oyunları Değişti

PlayStation Plus Temmuz 2019

PlayStation Plus Temmuz 2019 oyunlarından PES 2019’un yerini Detroit: Become Human aldı.

Daha önce sizlerle paylaştığımız gibi PlayStation Plus Temmuz 2019 ücretsiz oyunları olarak ilk önce PES 2019 ve Horizon Chase Turbo açıklanmıştı. Öte yandan, Sony bir son dakika değişikliğine gitmiş durumda. Alınan kararla PES 2019 yerine bu ay Detroit: Become Human oyunculara ücretsiz olarak sunüuluyor. Horizon Chase Turbo içinse bir değişiklik söz konusu değil.

Büyük beğeni toplayan Quantic Dream oyunu Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm ile birlikte tam oyunun yanı sıra, özel temalar ve oyun müziklerine de erişiyorsunuz. Bununla da bitmiyor; yine geliştiricinin Heavy Rain adlı oyununa da sahip olma şansı elde ediyorsunuz. Daha önce de PS Plus ile ücretsiz dağıtılan oyunu kaçıranlardansanız bunun önemli bir fırsat olduğunu belirtelim.

Bu değişikliğin neden yapıldığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil ancak PES 2019 verilmesine oyuncuların tepki göstermesi sebebiyle böyle bir kararın alınmış olabileceği düşünülüyor. Yorumlara bakılırsa oyuncuların büyük kısmı yeni seçilen oyundan memnun. Geçtiğimiz aylarda Epic Games Store üzerinden Detroit: Become Human’ın PC için oldukça düşük bir fiyatla satılmış olması da dikkat çekmişti.

Bu ayın PlayStation Plus ücretsiz oyunlarını kütüphanenize eklemek için 5 Ağustos tarihine kadar süreniz bulunuyor.