iOS 13 FaceTime Dikkat Düzeltme

iOS 13 FaceTime Dikkat Düzeltme Özelliği Getiriyor

In Haber, Mobil by İlker Şekercioğlu2 Comments

iOS 13 FaceTime dikkat düzeltme özelliği sayesinde görüntülü görüşmelerde daha doğal bir bakış kazandıracak.

Apple, görüntülü görüşme sırasında yaşanan bir durumu düzeltmek üzere iOS 13 ile birlikte kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Bildiğiniz üzere, akıllı telefonunuzun ekranı ve kamera lensinin senkronizasyon şekli, konuştuğunuz kişinin gözlerine tam olarak bakamamanıza, yani doğal bir göz teması kuramamanıza sebep oluyor. iOS 13 FaceTime dikkat düzeltme özelliği ise bu durumu ortadan kaldıracak. Apple yeni özelliği ile görüntülü görüşme sırasında gözünüzü tam olarak karşınıza dikerek bakabilmeniz için bir ayarlama yapacak.

İlginizi çekebilir: iOS 13 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı

iOS 13 Beta 3 ile ortaya çıkan bu yenilik, gelişmiş görüntü manipülasyonu kullanarak video tabanlı göz kontağının daha doğal görünmesini sağlayacak. Uygulama geliştirici Mike Rundle keşfettiği bu yeniliği teknoloji meraklısı Will Sigmon ile test etmiş. Bu görüntüleri ise aşağıda görmeniz mümkün.

Özelliğin şu an için sadece iPhone XS ve iPhone XS Max ile çalıştığı da bilgiler arasında. Tabii ki yeni nesil iPhone modellerinde de bu özelliğin standart hale geleceğini ve FaceTime için bunun önemli bir artı olacağını söyleyebiliriz.