Yeni MacBook Pro FCC

Yeni MacBook Pro Modeli FCC’de Ortaya Çıktı

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

16 inç ekranlı yeni MacBook Pro modeli FCC’de ortaya çıktı.

Mayıs ayında 8 çekirdekli 13 ve 15 inçlik yeni MacBook Pro modellerini duyuran Apple, şimdi de 16 inçlik bir modelle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bugün yaşanan gelişmeyle birlikte daha önceden de birkaç kez gündeme gelen 16 inç MacBook Pro modeli FCC tarafından onaylandı.

FCC dosyalarında yer alan bilgilere göre, Apple’ın yeni nesil dizüstü bilgisayarının A2159 model numarası ile geleceğini görüyoruz. Bunun yanı sıra yeni nesil modelin serinin diğer modellerine kıyasla daha ince ekran çerçeveleri ile dikkat çekeceği konuşuluyor.

Bunun haricinde 16 inçlik bir ekrana sahip olacak yeni nesil modelin Intel’in 10 nm mobil işlemcisinden güç alacağı da belirtiliyor. Grafik tarafında ise yeni nesil Pro modelin AMD’nin 7 nm Navi grafik birimine ev sahipliği yapacağını görüyoruz.

Yapılan sızıntıda ayrıca yeni nesil modelde Touch Bar yerine özel bir dokunmatik bir panele yer verileceğine de özellikle vurgu yapılıyor. Şimdilik, Apple cephesinden yeni nesil model ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat, ilerleyen günlerde Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Yeni MacBook Pro FCCİlginizi Çekebilir: iPadOS ile iPad Oyun Konsoluna Dönüşecek