MSİ Nvidia GeForce RTX 20 Super serisi ekran kartları

MSI Nvidia GeForce RTX 20 Super Serisini Duyurdu

In Bülten, Haber by Deniz Aslan1 Comment

MSI Nvidia GeForce RTX 20 Super serisi ekran kartlarını duyurdu.

Oyuncular tarafından dört gözle beklenen MSI Nvidia GeForce RTX 20 Super serisi ekran kartları resmi olarak duyuruldu. İlginç termal tasarımıyla ön plana çıkan MSI GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER serisi, yüksek çekirdek ve bellek hızları ile oyunlarda performans artışı sunuyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni Nvidia RTX Super Serisinin Fiyatları ve Özellikleri

MSI tarafından tarafından yapılan açıklamada GeForce RTX 2060 SUPER ekran kartları GAMING, ARMOR, VENTUS ve AERO ITX modellerinde, GeForce RTX 2070/2080 SUPER ise yalnızca GAMING TRIO ve VENTUS modellerinde yer alacağı belirtildi.

Yakın zamana kadar sadece önceden hesaplanmış verilerle kullanılan ışın izleme tekniği, ışığın fiziksel davranışını taklit ederek gerçekçi ışıklandırma yaratıyor.

Nvidia’nın GeForce RTX serisi ile birlikte gerçek zamanlı hale gelen Ray Tracing teknolojisinin uygulamaları gelecekte çok daha yaygın olarak kullanılacak. Yakında çıkacak olan önemli oyunların bazılarında da gerçek zamanlı Ray Tracing kullanılacağı duyuruldu. DLSS ile birlikte oyuncular artık yüksek çözünürlük ve ayarları yüksek kare hızlarında kullanma olanağına kavuşacak ve çok daha yüksek bir oyun deneyimi yaşayacaklar.

GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER GAMING Serisi

GeForce RTX 2070/2080 SUPER GAMING TRIO, MSI’ın güçlü 3 fanlı ekran kartının muhteşem dönüşünü müjdeliyor.

GeForce RTX 2070/2080 SUPER GAMING TRIO ve GeForce RTX 2060 SUPER GAMING kartlarda daha da geliştirilen TRI FROZR/TWIN FROZR 7 tasarımı, hem geleneksel, hem de dağıtıcı fan kanatlarını bir arada kullanan TORX 3.0 fanlar sayesinde büyük miktarda hava akımı üretiyor.

GeForce RTX 2070/2080 SUPER GAMING TRIO’nun büyüklüğü, performansı ile denk. Diğer taraftan GeForce RTX 2060 SUPER GAMING boyut olarak daha küçük olmasına karşın hırçın bir performansa sahip. Her iki kart da MSI Dragon Center yazılımı ile kontrol edilen yerleşik Mystic Light RGB ışıltısına sahip.

GeForce RTX 2060 SUPER ARMOR Serisi

MSI GeForce RTX 2060 SUPER ARMOR çift fanlı termal performansın haklı başarısı ile ortaya çıktı ve bu konsepti bir adım öteye götürerek karışıma biraz da Heavy Metal ruhu ekledi.

Yeni ARMOR termal tasarımı TORX Fan 2.0, arttırılmış soğutma performansı için daha yoğun hava akışı ve hava basıncı sunuyor.

Nikel kaplamalı bakır taban, yüksek verimliliğe sahip soğutma boruları ile grafik işlemciden daha yüksek miktarda ısı alıyor ve daha hızlı dağıtıyor. MSI’ın Zero Frozr teknolojisi sayesinde, internette gezinme veya hafif oyunlar gibi düşük işlem yüklerinde fanlar durarak tamamen sessiz bir çalışma ortamı sağlıyor.

GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER VENTUS Serisi

Siyah ve gümüş renkleri, çift fanlı soğutma tasarımı ile GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER VENTUS serisi, eşsiz bir görünüm arayan oyuncular ve kasa tasarımcıları için mükemmel seçim. MSI’ın klasik TORX Fan 2.0 çözümü arttırılmış soğutma performansı için daha yoğun hava akışı ve hava basıncı sunuyor.

Doğrudan temaslı heatpipe tasarımı ise GPU üzerindeki ısının soğutma bloğuna hızla ve verimli olarak iletilmesini sağlıyor.

GeForce RTX 2060 SUPER AERO ITX

En fazla 174mm uzunluğa sahip yeni AERO ITX modelleri ufak boyutlarına rağmen performansta ailenin daha büyük üyeleri kadar güçlü. MSI AERO ITX, standart bir ekran kartından çok daha az yer kapladığı için ufak form faktörlü sistemler ve HTPC’ler için mükemmel seçim. Akla sığmayacak bir performans, avuç içine sığacak bir boyutla her kasa tipi için ideal.

İlginizi Çekebilir: Radeon RX 5700 ve 5700 XT Resmi Türkiye Fiyatı Açıklandı